Тестове завдання "Розрахунок за формулою" (Calculated)

У тестовому завданні цього типу створюється математична формула, відповідно до якої особа повинна провести розрахунок. Значення змінних, які входять у формулу, задаються випадково. Використовуючи ці значення особа виконує розрахунок і числовий результат заносить у поле відповіді.

Далі показано скорочений варіант головної сторінки створення тестового завдання "Розрахунок за формулою":

Текст тестового завдання:
Зображення для показу:
Коректна формула відповіді=   
Значення похибки ±
Тип похибки
Число знаків у коректної відповіді

У наведеному прикладі 10 та 2 - константи, а a та b - імена змінних. Імена змінних у полях "Текст тестового завдання" та "Коректна формула відповіді=" повинні братися у фігурні дужки ({}). Конструкція типу {a}, {b}, {max}, {name} і таке інше використовується як підставний символ. Замість цих підставних символів при тестуванні будуть показуватися числові значення, які отримані спеціальним генератором випадкових чисел. У прикладі використовуються також арифметичні оператори +, -, *, /.

У математичних виразах можна використовувати оператори та функції, які визначаються алгоритмічною мовою РНР. Так мова РНР має 24 функції одного аргументу, такі як:
abs, acos, acosh, asin, asinh, atan, atanh, ceil, cos, cosh, deg2rad, exp, expm1, floor, log, log10, log1p, rad2deg, round, sin, sinh, sprt, tan, tanh;
дві функції двох аргументів - atan2, pow;
функції min і max, які мають два та більше аргументів.
Можливо також використання функції pi().
Приклад формули з використанням функцій: sin({a}*pi()/180) + cos({b}) * 2.

Детельну інформацію про мову РНР можна отримати на сайті www.php.net.

Тестове завдання цього типу дозволяє визначати похибку, яку може допустити особа у своїй відповіді. Підтримується три типи похибки: абсолютна, відносна та геометрична:

абсолютна - у цьому випадку похибка задається у абсолютних одиницях. Так, наприклад, якщо точна відповідь дорівнює 200, а значення припустимої похибки 0.5, то вірною відповіддю будуть числа у інтервалі від 199.5 до 200,5 (200 ± 0.5);

відносна - у цьому випадку значення припустимої похибки розраховується за формулою ТЗ*ПП, де ТЗ - точне значення відповіді; ПП - припустима похибка. Так, для попереднього прикладу значення припустимої похибки буде дорівнювати 200*0.5=100, а вірною відповіддю будуть числа у інтервалі від 100 до 300 (200 ± 100);

геометрична - у цьому випадку значення верхньої границі припустимої похибки розраховується за формулою ТЗ + ТЗ*ПП, а нижньої за формулою ТЗ/(1 + ПП). Для попереднього прикладу значення верхньої границі буде дорівнювати 200 + 200*0.5 = 300, а верхньої 200/(1 + 0.5) = 133.33. Вірною відповіддю будуть числа у інтервалі від 133.33 до 300.

Перелік усіх файлів допомоги
Показати сторінку допомоги мовою: English