Завдання (Activity Modules)

МООДОС має у своєму розпорядженні велике розмаїття програмних модулів, за допомогою яких можна організувати навчальну роботу студентів. Кожен з цих модулів має відповідні дидактичні властивості, що дає змогу сформувати певний перелік ЗАВДАНЬ студенту на засвоєння матеріалу дисципліни.


 ГЛОСАРІЙ (Glossary)

    ГЛОСАРІЙ - тлумачний словник. За допомогою цього модуля можна організувати формування у студентів понятійного апарату дисципліни.

    Основним структурним елементом глосарію є словникова стаття, яка складається із:

    • терміну;
    • ключових слів до терміну;
    • вказівки розділу, до якого термін відноситься;
    • визначення терміну;
    • додатка до визначення терміну;
    • коментарів;
    • оцінок за студентське визначення (режим опрацювання термінів студентами);
    • прізвища автора словникової статті
    • дати створення словникової статті;
    • дати останнього редагування словникової статті.

    Дані словникової статті заносяться у базу даних. Засобами управління базою даних певна кількість словникових статтей може виводитися на екран у отсортованому вигляді у різних форматах (списком, енциклопедичному форматі, у форматі питань, що часто задаються).

    В межах дисципліни можна створювати декілька глосаріїв, роблячи зв'язок між ними.


 ПРАКТИКУМ (Lesson)

    Практикум - модуль, за допомогою якого створюється комплект взаємозалежних сторінок. Кожна із сторінок має інформаційний розділ і розділ контролю засвоєння інформаційного розділу. У відповідності до результату проходження контролю, відбувається або перехід на іншу сторінку і студент починає вивчати наступну порцію матеріалу, або перехід не відбувається і студент продовжує вивчати матеріал попередньої сторінки.


 КОНТРОЛЬНЕ ЗАВДАННЯ (Assignment)

Цей модуль дає змогу організувати виконання контрольної роботи студентами у вигляді есе, реферату, проекту і таке інше. Електронний варіант роботи надсилається на сайт.

За його допомогою можна: передавати зміст контрольної роботи студентам; встановлювати строки її виконання; встановлювати максимальну оцінку, яку може отримати студент за контрольну роботу; задавати форму представлення відповіді викладачу; давати коментарі до виконаної роботи і таке інше.


 КНИГА (Books)

    Книга - простий багатосторінковий матеріал для вивчення.


 НОТАТКА (Labels)

    Нотатка - невеличка текстова (графічна) інформація, яка показується у межах відповідної теми на головній сторінці дисципліни.


 ОПИТУВАННЯ (Choices)

Це модуль, за допомогою якого можна дізнатися про думку студентів з поставленої проблеми. Для проведення опитування викладач задає питання та надає певний перелік можливих відповідей на нього. Студенти обирають правильну, на їх думку, відповідь.


 ПОТОЧНЕ ЗАВДАННЯ (Journal)

За допомогою цього модулю можна організувати індивідуальну роботу студентів. Викладач задає тему обговорення, а кожен студент дає свою відповідь на поставлену тему у межах сайту. Студент може редагувати й поліпшувати свою відповідь згодом. Відповіді є приватними і доступні тільки викладачеві, який може зробити коментар і поставити оцінку для кожного запису.

 Ресурси (Resources)

Ресурси це інформаційні та методичні матеріали, за допомогою яких створюється дидактична основа дисципліни. У якості ресурсів можуть використовуватися заздалегідь підготовлені файли, які завантажені на сервер сайту, веб-сторінки, що безпосередньо створюються на сайті, зовнішні веб-сторінки і таке інше.

 ТЕСТ (Quiz)

Цей модуль дозволяє викладачу створити набір тестових завдань різного типу (вибір з множини, вибір відповідності, вірно-невірно, коротка відповідь та інші) і провести тестування студентів. Всі тестові завдання розміщаються по розділах і зберігаються у базі даних МООДОС. Їх можна будь-скільки раз використовувати у межах дисципліни, а також в інших дисциплінах.

Студентам можна дозволити проходити тест кілька разів, при цьому кожна спроба автоматично оцінюється. Тести можуть показувати правильні відповіді або просто оцінку.

Модуль дозволяє виконувати статистичну обробку результатів тестування і виводити ці результати у зовнішні файли.


 ФОРУМ (Forum)

    Форум - засіб публічного обговорення будь-якої проблеми.

    Кожен відвідувач форуму може поставити проблему для обговорення, а також прийняти участь у обговоренні усіх проблемних питань, які надіслані на форум. Обговорення проходить у межах сайту.

    У межах дисципліни використовуються три види форумів:

    • викладацький (вхід з панелі управління дисципліною);
    • новинний (його ви бачите у нульовій темі дисципліни);
    • тематичний (форум теми дисципліни для обговорення актуальних питань).

    У настройках модулю можна організувати різні рівні доступу до функцій кожного форуму, а також виконувати оцінювання повідомлень.

    Форум дозволяє учасникам дисципліни одержувати копії нових повідомлень на свій e-mail.

Перелік усіх файлів допомоги
Показати сторінку допомоги мовою: English