Історія інституту

Необхідно підтримувати міць тіла, щоб зберегти міць духу
Віктор Гюго

2005 р. – відкрився новий окремий корпус факультету здоров’я, спорту і туризму Гуманітарного університету “ЗІДМУ”.
2007 р. – було розширено напрями підготовки та відповідно надано новий статус – Класичного університету; змінено організаційну структуру – виокремлено Інститути за напрямами підготовки. Почався новий етап в історії розвитку інституту. 
2009 р. – директором інституту було призначено професора, доктора педагогічних наук, майстра спорту СРСР з художньої гімнастики Інну Миколаївну Ляхову.

Підбиваючи підсумки десятиріччя інституту, І.М. Ляхова зазначила: “На сьогодні Інститут здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету – один з провідних навчальних закладів України нової формації, в якому навчаються 1469 студентів денної та заочної форм навчання. Крім того, щорічно 60 студентів проходять післядипломну підготовку й отримують диплом спеціаліста.

У 2011 р. нашому Інституту виповнилось 10 років, це більше ніж достатній строк, щоб скласти конкуренцію вищим навчальним закладам у м. Запоріжжя, в яких ведеться відповідна підготовка фахівців. За час існування Інституту здоров’я, спорту і туризму Класичного приватного університету створено всі належні умови для високоякісної підготовки фахівців у галузі фізичного виховання, спорту, здоров’я людини, а також фахівців з туризму та готельно-ресторанної справи.

Ми пишаємося своїм професорсько-викладацьким складом, науковими і спортивними досягненнями, нашими студентами та випускниками, матеріально-технічною базою”.

Перші студенти з екзаменаторами факультету лікувальної фізичної культури Гуманітарного університету “ЗІДМУ”

 

Волкова Світлана Степанівна – професор, кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Академії менеджменту в освіті й культурі (м. Москва). Її ім’я двічі включено до американського збірника “Who’s Who in the World” та в бібліографічний збірник Кембріджського університету. Нагороджена двома медалями “За освоєння цілинних земель”, медалями “За доблесну працю” й “Ветеран труда”, знаком “Відмінник освіти України”. Автор більш ніж 200 наукових та методичних праць. Родоначальниця факультету та Інституту здоров’я, спорту і туризму; перший декан, перший директор та перший завідувач кафедри теоретичних основ фізичної культури. З приводу створення інституту сказала: “Відомо, щоб готувати спеціалістів високої кваліфікації, необхідна, перш за все, матеріально-технічна база. У Гуманітарному університеті “ЗІДМУ” (так називався у 2000 р. наш університет) була надзвичайна спортивна база, якої не мав жодний вищий навчальний заклад міста: спортивний комплекс “Спартак”, що включає 25-метровий басейн і п’ять спортивних залів, стадіон, футбольний майданчик зі штучним покриттям і тренажерами. Це надихнуло ректора Віктора Миколайовича Огаренка на створення окремого факультету для підготовки професійних кадрів у галузі фізичної культури та спорту. Він запросив мене очолити цю роботу. Небагато хто вірив у цю справу. Вірили й знали, що буде такий факультет, тільки В.М. Огаренко та С.С. Волкова.

Перший навчальний план факультету лікувальної фізичної культури був складений першими його викладачами – Волковою С.С., Кружило Г.Г., Гулбані Р.Ш. Невдовзі план був затверджений Міністерством освіти і науки України, що стало приводом для першого набору студентів у 2001 – 2002 н. р. На цьому етапі велику підтримку ми одержали від Горбаня Олександра Миколайовича – першого проректора, професора, доктора фізико-математичних наук. Це й було початком історії факультету.”

Кружило Галина Григорівна – доцент, кандидат педагогічних наук, керівник Запорізького відділення Олімпійської академії України.
“У 2000 р. ми зі Світланою Степанівною Волковою працювали на кафедрі менеджменту, коли Віктор Миколайович Огаренко поставив перед нами завдання – підготувати документи для відкриття факультету лікувальної фізичної культури (так спочатку називався наш факультет). І надалі почалася робота… Пізніше підключилася Раїса Шимхонівна Гулбані. Влітку 2001 р. ми приймали перших студентів. Абітурієнти складали вступні іспити з фізичної підготовки й письмову роботу з української мови. І з вересня 2001 р. розпочав роботу новий факультет лікувальної фізичної культури у Гуманітарному університеті “ЗІДМУ”.
Гулбані Раїса Шимхонівна – доцент, кандидат педагогічних наук, майстер спорту СРСР із художньої гімнастики.
“Новий інститут, як народження дитини, завжди дуже цікаво, яка вийде! За останні п’ять років денне відділення випустило 735 бакалаврів і 446 магістрів і фахівців; заочне відділення – 943 бакалаври і 795 магістрів та фахівців – “дитя” вийшло вдалим. Тому, формуючи навчальні програми, які увійшли до спеціальностей “Фізичне виховання” і “Фізична реабілітація”, я прагнула нестандартно підійти до складання змісту курсу дисциплін. Від чого отримала велике задоволення, і сьогодні знаю точно, що й студентам цікаві ці предмети!”