Продуктивні канікули, або, «що посієш, те й пожнеш!»

Ні, це не твір на тему «Як я провів літо?». Цього разу – «Що я запитав, і чому навчився?».
Студенти Інституту журналістики і масової комунікації Ірина Ярко та Анна Тютюнник присвятили свої літні канікули навчанню в Медіа школі, і не дарма.
Кожне заняття – це новий медіатренер, креативне завдання, цікаве спілкування, корисна інформація та постійне питання: «Ви вперше в Запоріжжі?». А все тому, що у ролі викладачів виступали відомі українські журналісти, яких ми звикли бачити з екрану свого телевізору. Але все по черзі.
Шлях від «а» до «я» разом зі студентами пройшли креативні «медіаняні»: Макс Онопрієнко та Сергій Мамаєв. Саме вони й набирали студентів на навчання до Медіашколи, завжди готували цікаву практику та забезпечували особливу програму.
Майбутні журналісти «здолали мідні труби, пройшли крізь вогонь і воду», а головне – відчули справжній «смак» телевізійної «кухні».
Вигадували програми, ток-шоу, писали сцен-плани, презентували власні проекти, знімали стенд-апи з предметами і без, готували тижневий випуск новин, створювали промо-ролики для серіалу «Newsroom», імпровізували.
Вчились «вириватись на свободу», взаємодіяти з аудиторією, відчувати себе провідником, співали, декламували вірші, танцювали, показували невеличкі «спектаклі» та робили багато іншого, що краще залишити в секреті.

Говорили «про все на світі», починаючи з базового гардеробу журналіста, закінчуючи випуском продукту в ефір. Зокрема, навчились різним вправам, а «мі-ме-ма-мо-му-ми» від Євгена Малухи, стало одним із найефективніших для розвитку мовного апарату.
Ті, хто були присутні на тренінгах, отримали корисні поради від крутих журналістів, і не тільки. Спеціально для наших читачів я підібрала кілька влучних фраз, що чула на власні вуха від людей, які є обличчям сьогоднішньої української журналістики. Тож, знайомтесь:

• Журналіст та телеведуча, обличчя телеканалу «1+1», ведуча інтелектуальної програми «Самый умный», Людмила Добровольська: «Кожен сам обирає: робити йому те, чого він не вміє, чи не робити!»
• Журналіст та телеведучий, незабаром побачимо його в ефірі телеканалу «Україна», Олег Панюта: «Ви повинні бути тими людьми, яким би довіряли!».
• радіо і телеведучий, ведучий «Євробачення 2005», Павло Швидко (DJ Паша): «Пийте вранці чай з цукром, вживайте евкаліпт та залишайтеся собою!».
• Журналіст, працює на телеканалі «Інтер», сценарист Леся Вакулюк: «Кожен повинен займатись тим, до чого душа лежить, а не тим, що модно!».
• Перший секретар Національної спілки журналістів України, Заслужений журналіст України, Сергій Томіленко: «Журналістика, якщо вона професійна, завжди успішна!».
• Метр дубляжу, Євген Малуха: «З рота мають іти лише чіткі та зрозумілі звуки, а не хворі!»
• Театральний режисер, викладач акторської майстерності у КНУТКіТ ім. І.Карпенка-Карого Григорій Максименко: «Не можна досягти нового, якщо ми не робимо того, що називаємо помилкою!».
• Журналіст, ведуча програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер» Ольга Грицик: «Будьте собою! Не ламайте себе! Відточуйте грані, як той діамант, і аудиторія вас полюбить!».
• Креативний продюсер Марина Черніченко: «Головна помилка – двозначність заголовку!».
• Телеведуча, візажист, дизайнер, імідж-коуч, викладач стилістики продюсерського центру ShowMax Дар’я Баханова: «Якщо прагнути до ідеалу, то його можна коректувати за допомогою одягу!».
• Кіно та телеоператор, викладач «Інтер Школи» Костянтин Фролов: «Коли на вашому каналі йдуть новини, конкуренти запускають хороший фільм!».
• Кіно- та телережисер Наталія Пятигіна: «Все має бути виправдане!».
• Журналіст, сценарист, шеф-редактор Тетяна Козирєва: «Телебачення – наркотик, якщо ти його не вживаєш, то, ймовірно, ним торгуєш!».

Медіашкола закінчилась. Сертифікати на руках. А далі кожен робить свій наступний крок, який обов’язково приведе до кінцевого результату. От тільки яким він буде, залежить виключно від нас!
Головне пам’ятати: «Яким не було б наше ставлення до людини, ми маємо спілкуватись з нею як із президентом!».

Ірина Ярко,
студентка ІV курсу ІЖМК