На стадіоні «Локомотив» з’явиться «місто майбутнього»

8 жовтня у  Запоріжжі стартує новий проект – обласний фестиваль графіті «Місто майбутнього», ініціатором та організатором якого виступили Класичний приватний університет та мережа магазинів «Комп’ютерний Всесвіт». Розпочався він з прес-конференції. На ній організатори та представники влади обговорювали мету фестивалю, заплановані заходи та проблему творчої реалізації молоді.

Інна Леонідівна Пенчук, координатор проекту, вважає, що забороняючи графіті та накладаючи штрафи не можна знайти спільної мови з графітчиками: «Важливо не заборонити, а направити». Краса врятує світ, отже малюнки на фасадах будинків треба перетворити у мистецтво.

Організатори фестивалю чекають на ескізи за тематикою «Запоріжжя – місто майбутнього», сподіваються на відгук художників та планують перетворити даний захід на щорічний ( кожного року пропонуватимуть нову тематику).

Ініціативу підтримали і представники влади і бізнес-структури.

Ігор Сергійович Філіпенко, начальник відділу по роботі з молоддю, сім’єю освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, вважає необхідним знайти компроміс між художниками і владою. «Ми прибічники толерантного ставлення. З цього року ми налагоджуємо відносини з представниками даної субкультури. Також ми запропонували їм об’єднатися у певну організацію, щоб вони створювали проекти. Спільними зусиллями ми покращуватимемо імідж нашого міста».

Зі слів Ігоря Сергійовича, розмальовування будинків – це не прояв культури, це акт вандалізму, за який передбачена адміністративна відповідальність. Місія фестивалю – об’єднати талановиту молодь і забезпечити їм умови для легальної творчості. Наприклад, проводити подібні конкурси, відбирати ескізи робіт і дозволяти прикрашати графіті транспортні засоби, дитячі майданчики, огорожі.

Мережа магазинів «Комп’ютерний Всесвіт» підтримує ініціативу Класичного приватного університету. Влітку вони проводили подібний захід, але на міському рівні.

Обговорювали на прес-конференції не тільки проведення майбутнього фестивалю а й графіті взагалі, а саме –  це мистецтво чи акт вандалізму? 

Валентина Володимирівна Хіврич, начальник відділу загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації вважає, що графіті як акт вандалізму проявляється через те, що діти не можуть реалізовувати свої здібності. Зі свого боку вона обіцяє підняти це питання та переглянути гуртки у школах. «Влада готова прийняти пропозиції та організувати дозвілля учнів таким чином, щоб їх творчість не приносила шкоди Запоріжжю». 

Погоджується з Валентиною Володимирівною і представник спільноти графіті – художників Володимир Клименко: «Проблема зараз у молодому поколінні. Тих графітчиків, що досягли певного рівня, обмальовування будинків не цікавить. Для них графіті переходить на рівень замовлень». На його думку, фестиваль – це, з одного боку, спосіб самовираження, а з іншого – можливість підвищити  рівень  мистецтва графіті.

Також у рамках  фестивалю планується проведення майстер-класу з техніки графіті, підписання меморандуму між представниками влади та художниками. Розпочнеться він 26 жовтня на стадіоні «Локомотив», де учасники і будуть створювати «Запоріжжя – місто майбутнього».

 

Анна Тютюнник,
студентка групи ДЖ-110