Класичний приватний університет відзначив Інформаційний день НАТО плідною дискусією

24 листопада Класичний приватний університет став платформою для масштабної дискусії щодо партнерства України та Нато в рамках Інформаційного дня НАТО, учасниками якої стали студенти та викладачі Класичного приватного університету, Запорізького національного технічного університету, військовослужбовці та громадські діячі. Поважними гостями – ініціаторами заходу були Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна – НАТО, к.політ.н., та Іван Заєць, колишній глава Постійної делегації ВРУ в Парламентській Асамблеї НАТО, народний депутат України попередніх скликань, міністр екології та природних ресурсів України (2000 – 2001 рр.).

 

А організаторами запорізького і, зокрема, університетського формату стали Т. Орлова, керівник Запорізького медіацентру, А. О. Монаєнко, проректор з наукової роботи КПУ, д.ю.н., професор, Заслужений юрист України, І. Л. Пенчук, д.соц.ком., професор, зав.кафедри ЖРСК, О. І. Трохимець, начальник відділу з міжнародної діяльності КПУ, к.е.н., доцент та викладачі кафедри журналістики, реклами і соціальних комунікацій ІЖМК – В. А. Ковпак (модератор заходу), к.соц.ком., доц. та А. В. Кліщ, ст. викл.

Основне завдання Громадської Ліги Україна – НАТО: забезпечити комунікаційний трикутник Держава – НАТО – Громадськість. Тож нашій спільноті пощастило задовольнити потреби в підвищенні інформаційної культури в питаннях Північноатлантичного альянсу, випрацювати спільні смислові знаменники для покращення комунікаційної ефективності інформаційної діяльності НАТО.

Про діяльність та позицію Громадської Ліги Україна-НАТО розповів Сергій Джердж. «Позаблоковість нам була нав’язана, і це — елемент гібридної війни», — переконаний він. Наведені ним приклади дезінформації аргументували заклики щодо ставлення до НАТО як демократичного колективного договору, покликаного захищати стандарти у сфері безпеки: забезпечення необхідної основи для затвердження в Європі умов стабільної безпеки, спираючись при цьому на розвиток демократичних інститутів та прихильність до мирного вирішення суперечливих питань.

А Іван Заєць як представник національної інтелектуальної еліти наголосив, що в контексті націоналізму як стратегії державного розвитку України ХХІ ст. вступ до НАТО — єдиний шлях до безпеки, державотворення. Його полум’яна доповідь була сповнена прикладами з історії, апеляцією до колишніх історичних помилок, засудженням непомірної ліберальності.
Проте Україна має провести ряд реформ, а тільки потім претендувати на членство в Альянсі. На сьогодні наша держава як єдина з країн-партнерів має можливість на найвищому рівні брати участь у формуванні позиції НАТО.

 

Знаковою виявилася ця дискусія за участю представників студентської та викладацької громади ІЖМК, оскільки саме за кураторством ст. викл. А.В. Кліщ та нач. навчальної лабораторії теле-, радіо- та фотосправи Р. І. Коробського наші студенти в 2013 р. взяли участь у Конкурсі студентських журналістських відеоробіт «Безпека в діалогах» і перемогли. Тож ці концептуальні символічні відеороботи пожвавили та унаочнили розмову. Іван Заєць відзначив глибину кодових відеосимволів в ігровому сюжеті і порадив уникати обережності у тлумаченні уникнення позаблоковості в інформаційному сюжеті.

Отже, дискусія відбулася! Плани на майбутню співпрацю окреслено! 
Регіональне медійне висвітлення, відео та фото забезпечили Запорізький медіацентр, навч. лабораторія теле-, радіо- та фотосправи ІЖМК та студенти ДЖ-114 (В. Новиченко, М. Михайлов та Є. Марченко)

Кафедра журналістики, реклами і 
соціальних комунікацій ІЖМК