Вельмишановне товариство, дорогі учасники, друзі!!!

З нагоди святкування Дня прав людини кафедра теорії, історії держави і права та міжнародного права Інституту права імені Володимира Сташиса Класичного приватного університету 8 грудня провела круглий стіл, присвячений 68-ій річниці прийняття Загальної декларації прав людини.
У заході взяли участь більше 60 представників різних регіонів України, США та Казахстану. На форумі було представлено повідомлення 7 докторів юридичних наук, 21 кандидата наук, аспірантів, магістрів та студентів вищих навчальних закладів України.

 

 

В дискусії взяли участь представники правоохоронних органів Запорізької області: Скользнєва Наталія Георгіївна – Голова Жовтневого районного суду м. Запоріжжя; Голобородько Денис Євгенович – начальник управління Державної пенітенціарної служби України, представники прокуратури, Державної служби з надзвичайних ситуацій, нотаріату, що надало круглому столу не лише наукового, а й практичного спрямування.
Форум проходив за підтримки представників громадських організацій “Всеукраїнська асоціація кримінального права” та Молодіжної громадської організації “Центр підтримки молоді”

Вражає розмаїття тематики доповідей та повідомлень на круглому столі: від поєднання тем вкрай широких, узагальнюючого характеру – доктора юридичних наук, професора Бостана Сергія Костянтиновича (“Глава держави як гарант прав і свобод людини і громадянина”), і таких, що присвячені суто конкретним, але цікавим питанням – повідомлення студентки Ярмак Дар’ї, у якому вона виносить на обговорення проблему захисту прав жінок-військовослужбовців. 

Звертає на себе увагу значний діапазон порушених проблем учасниками круглого столу: права дітей та молоді, права меншин, право власності на землю, право на свободу віросповідання, право людини на працю, право на материнство, право на охорону здоров’я, захист прав при екстрадиції. Чимало доповідей було присвячено Міжнародним стандартам, зокрема практиці Європейського суду з прав людини, та їх значенню для правової системи України та досвіду зарубіжних країн. Окремим важливим напрямом можна вважати матеріали, присвячені питанням дотримання прав людини в умовах збройного конфлікту.

Пропозиції, надані учасниками круглого столу, є обґрунтованими та плідними, оскільки будучи сприйнятими сучасною науковою спільнотою, донесеними до представників правоохоронних органів, громадськості, дадуть можливість розглядати “права людини” не лише в цілях їх простої фіксації у нормативно-правових актах, а насамперед будуть спрямовані на їх реалізацію та непорушність в буденному житті.
Ми сподіваємося, що матеріали круглого столу викличуть інтерес не лише спеціалістів, а й усіх, хто цікавиться питаннями прав людини та їх реалізації.