Гендерна нерівність – актуальне питання для України

Мало хто може собі уявити, що в Україні ХХІ століття питання дискримінації жінок досі відкрите. Але ми впевнились, що це так.
Студенти Інституту журналістики і масової комунікації ознайомитись з цією проблемою на тренінгу з питань гендерної нерівності. “Друга стать: дискримінація жінок у патріархальному соціумі” – це перше питання, яке було розглянуте 30 березня у рамках циклу тренінгів “Гендерна нерівність, ксенофобія та гомофобія у суспільній свідомості та інформаційному просторі”.

 

Тренерка Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук факультету соціальних наук та соціальних технологій Національного університету „Києво-Могилянська академія” презентувала студентам теоретичні надбання з питань приниження прав жінок в Україні. Зацікавили аспекти як правової, так і культурної дискримінації, наприклад, на рівні мови, зокрема вживання жіночих аналогів у назвах професій.

Практичну частину заняття присвятили контент-аналізу дитячих книжок. Зокрема, виявили основні аспекти формування пріоритетів у дітей різної статі. Було проаналізовано телевізійні програми, порівняно кути подачі матеріалу, присвяченого питанням гендерної нерівності.

Кожен з учасників тренінгу отримав сертифікат від Запорізького обласного благодійного фонду “Гендер Зед”.

Марія Єрохіна,
Студентка ІV курсу ІЖМК