Стартувала ювілейна "Школа молодого журналіста - 2014"!

08 лютого стартувала ювілейна «Школа молодого журналіста – 2014»! 

10 РОКІВ ТОМУ, далекого 2004 р., Інститут журналістики і масової комунікації за ініціативи ідейних натхненників – Олега Вікторовича Богуславського та Тетяни Володимирівни Хітрової, вперше зібрав талановитих, кмітливих, креативних юних журналістів-початківців –школярів м. Запоріжжя та області, більшість з яких стали в подальшому яскравими студентами ІЖМК, а потому справжніми професіоналами медіасправи, зірками телебачення, радіо, преси, фотомистецтва та інтернет-журналістики.

Скільки ідей, тренінгів, творчих зустрічей, медіапроектів за ці 10 років було реалізовано, зокрема, місто побачило такі часописи, як «Четверта влада», «Зеленка», «Журналіст.zp.ua» та «Медіа-хата» - медіапродукт, що знайшов своє продовження у вигляді інформаційного сайту Інституту журналістики і масової комунікації – http://journalist.zp.ua/

Із нами співпрацювали і співпрацюють газета-журнал для школярів «Клякса», Видавничий дім «КЕРАМІСТ», «Центр підтримки демократичних журналістських ініціатив», журналісти-практики!

Тож, цьогорічна зустріч «Школи молодого журналіста» зі своїми учнями була особливо урочистою й емоційною!

Керівник медіаосвітнього проекту, к.філол.н., доц., зав.кафедри ЖСК –Т.В. Хітрова, привітавши юних ШаМЖиків із початком їхньої творчої подорожі у неймовірний світ журналістики, представила учням та їх батькам медіатренерів, які супроводжуватимуть молодих «акул пера» на цьому шляху реалізації їхніх можливостей (к.соц.ком. В.А. Ковпак, ст. викл. Ю.О. Бужинська, к.соц.ком. І.М. Дяченко, к.соц.ком. Т.С. Гиріна, ст. викл. Н.М. Харитонова, фотохудожниця А. Коноваленко, кореспондент ЗОДТРК «Запоріжжя» А. Кізерман, куратори напонення контенту часопису – спортивний редактор «RuNews24» А. Бобіно, головний редактор часопису ІЖМК «КПУ life» М. Балагура, магістрантка спеціальності «Медіа-комунікації» О. Павлюк).

Заст. директора з соціально-виховної та профорієнтаційної роботи ІЖМК, к.соц.ком І.М. Дяченко познайомила завітавших до нас школярів із особливостями подальшого навчання в ІЖМК.

Координатор проекту, к.соц.ком. В.А. Ковпак, презентувала ШаМЖикам інформаційні пакети учня ШМЖ та вручила «ПОСВІДЧЕННЯ КОРЕСПОНДЕНТА» спецвипуску студентсько-шкільного часопису «КПУ life» та інформаційного сайту «МЕДІА-ХАТА». 

Після урочистого відкриття юні журналісти поринули в тонкощі маніпуляційних процесів у ЗМІ разом із В.А. Ковпак (медіатренінг «Маніпуляціям з екрану. NET, або Як правильно дивитися телевізор»).

Відкриті, захоплені, активні, невгамовні школярі відразу підхопили ритм діалогу: вони задавали дискусійні питання, пропонували свої приклади, згадували власний досвід сприйняття впливу ЗМІ. Відеопрезентації з теми викликали й сміх, і подив, і схвальну підтримку юних слухачів. Тож, таку активність слід було повернути у правильне русло, а в цей час «на порядку денному» дуже доречно «вигулькнули» комунікативні вправи... І тут на «авансцену» вийшли найголовніші герої – школярі, вразивши всіх присутніх жагою до нових знань, до презентації себе у різних творчих епостасіях...Їх не злякала камера (під керівництвом М. Малачинського (студента ІІІ курсу напряму підготовки «Журналістика») та режисерок майбутнього репортажу «із місця події» К. Овес та Ю. Сеник (студенток ІІІ курсу напряму підготовки «Журналістика»)), яка повсякчас фіксувала їхні перші творчі перемоги.

«МОТОР! КАМЕРА! ПОЧАЛИ!» ‒ такими словами починалися всі творчі експерименти: спецвипуск програми «Маячня на дивані», діалог із неживим предметом, комунікативні вправи «Згадай пару», «Асоціації», «Передай речення сусіду», «Прислівʼя в різних журналістських жанрах»...

І в такому шаленому, але захопливому ритмі промайнув двогодинний модуль першої зустрічі, із відеорепортажом (монтаж: Р. Коробський, зав. лабораторією теле-, радіо- та фотосправи) із якої буде обовʼязково познайомлено всіх друзів інформаційного сайту КПУ та інформаційного сайту «МЕДІА-ХАТА»! А от фотозвіт підготувала студентка Коледжу КПУ – Альона Пламм!

Сьогодні школярі вже чекають наступної суботи, яка відкриє перед ними секрети створення газети, познайомить із неймовірними фактами з історії її створення та особливостями сьогодення!

Тож, всіх тих, хто ще не приєднався, але мріє про журналістську майстерність, чекаємо 15 лютого в аудиторії 222 на 11 годину! Із собою мати гарний настрій, натхнення та прагнення до професіоналізму!

Контактні телефони: 220-58-57, 095 122 37 15, 096 93 06 777.

З повагою та очікуванням на нову зустріч із ШаМЖиками, кафедра журналістики і соціальних комунікацій