Проведення досліджень в університетах США впродовж одного академічного року. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни
Вимоги до кандидатів:
- мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу
- викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
- володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
- повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
- подаватись на програму не раніше ніж через 5 років після перемоги в іншому конкурсі за Програмою імені Фулбрайта
Умови гранту:
Тривалість гранту — 9-10 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.
До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.
Учасники Програми отримують:
- щомісячну стипендію
- додаткові кошти для придбання професійної літератури
- медичне страхування
- квиток в обидва боки
Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
- анкета
- обов'язкові додаткові форми
- три рекомендаційні листи
- копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо), що мають бути завірені тільки тією установою, яка їх видала (нотаріально завірені копії не приймаються). Фіналісти Програми повинні будуть подати завірені переклади документів про освіту англійською мовою
- портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)
Критеріями відбору є:
- наукові досягнення кандидата
- переконливо розроблений план стажування
- актуальність проекту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні, практику вищої школи
- готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
- перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу (квітень 2013)
- рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли у півфінал (квітень-травень 2013)
- співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина червня 2013)
- затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2014)
- початок стажування/гранту — серпень-вересень 2014 року.
Документи прийматимуть до 1 листопада 2014
Детальна інформація у відділі міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами, каб. 219
- 1815 reads