Кіноклуб «АРТіФАКТ» шукав модель ГАРМОНІЇ разом зі студентами та школярами через призму кінематографу

21 лютого 2014 р. в ауд. 222 знову зібралися студенти Інституту журналістики і масової комунікації, студенти Коледжу КПУ, слухачі Школи молодого журналіста – 2014 та юні кіномани зі школи № 41 задля перегляду чудового фільму, спроби глибокого філософського аналізу кінокартини у теплій атмосфері, «оздобленій» чаюванням та смакуванням поп-корну (працюємо у кращих традиціях кінопоціновувачів!)

У країні непростий час, який у першу чергу вимагає від молоді мудрості та вміння вести діалог, мистецтва комунікації, пошуку моделі гармонії... А під час засідань наших кіноклубів ми намагаємося не тільки насолоджуватися кіносюжетом, а й мислити над висновками, що нам пропонує зробити режисер, аналізувати «символи» та «підтексти»!

Тож, студентами була запропонована картина «Життя Пі», що стала яскравим прикладом єдності людини і природи, вірності і відданості божих творінь, віри у Бога у найскладніший час!

«Життя Пі» – це модель гармонії між двома світами: людським і тваринним, адже спочатку вони були нероздільні, і тільки цивілізація порушила настільки важливий між ними зв'язок. Чи зможуть герої фільму об'єднатися перед лицем спільної небезпеки або прірва нерозуміння вже настільки глибока, що її неможливо подолати? Чи зможуть тварини та головний герой сприймати один одного не як ворогів, а жертв, які опинилися по один бік «барикад»? Це прекрасний витвір американського кінематографа, який є ілюстрацією того, наскільки мудрий і добрий світ природи до людини.

Захоплююча пригодницька американська драма, створена під режисурою Лі Енга і за сценарієм Мегі Девіа і Мартела Яна. Ролі в картині виконали Шарма Сурадж, Кхан Ірфан, відомий французьке актор Депардьє Жерар та інші. Як бачимо, картина вийшла досить інтернаціональною: виробництво – США, актори французькі та індійські, сюжет розгортається навколо головного героя індуса.

У більш, ніж 2-годинному фільмі ми спостерігали захоплюючу історію подорожі індійського хлопчика. При переїзді до Канади разом із родиною, їх корабель зазнає аварії. Дивом залишившись живим, хлопець знаходить порятунок у шлюпці, однак разом із ним у човні опиняються несподівані гості – гієна і бенгальський тигр. Що чекає в дорозі цю команду? Як людині вижити в таких екстремальних умовах, які до того ж ускладнюються наявністю поряд представників фауни? 

Захоплююча подорож індійського хлопчика пліч-о-пліч з такими екзотичними тваринами насичена глибокими монологами та роздумами над життям, його цінностями, і подекуди ми спостерігали сльози на очах першокурсників та школярів, а значить – такі зустрічі точно не даремні!

Відео-звіт, що є одночасно і відео-запрошенням на наступні кіносеанси, майстерно зроблений Максимом Балагурою та Альоною Пламм, можна подивится за цією адресою: 

http://www.youtube.com/watch?v=CYCwMDpNSVU

 

Дивімося мудрі фільми і робімо мудрі вчинки! Чекаємо на нових друзів!

Кафедра журналістики і масової комунікації (220-58-57)