Ювілей школи молодого журналіста в імпровізованому телеефірі!

«Вітаємо вас, дорогі юні українці! В ефірі спецвипуск новин! На вулиці Жуковського, 70-б, був помічений незвичайний медіаперсонаж ШаМЖик в оточенні креативної, творчо спрямованої молоді. Очевидцями було зафіксовано на їх обличчях радість пізнання, творчий та ідейний пошук. Як свідчать кореспонденти шкільних часописів, вони називали себе «акули пера», «мисливці за новинами» та «четверта влада» За матеріалами світових інформагентств, ця непосидюща молодь озброєна влучним словом, фото- та відеокамерами і найголовніше, неймовірною жагою досягнення професіоналізму у своїй справі! Як виявилося, інформаційним приводом зібрання став 10-річний ювілей їх натхненника – ШаМЖика, що ось уже 10-ий рік поспіль збирає «майстрів слова, світлини, кадру та радіохвилі», аби знову й знову створювати нові часописи та розповсюджувати їх серед запорізької молоді!» – такими словами було розпочато святковий ювілейний «телеефір» Школи молодого журналіста суботнім ранком 26 квітня 2014 року «модераторами новин» – В.А. Ковпак (к.соц.ком.) та М. Косміним (голова студ.ради КПУ)!

Перегляд відеоролику Навчальної лабораторії теле-, радіо- та фотосправи ІЖМК «ШМЖ МолоДіє: 10 років!» занурив всіх у спогади про цікаві тренінги, зустрічі, дискусії останніх років. Цьогорічні випускники ШМЖ та випускники минулих років, що завітали на святкування, пізнавали себе на екрані, ділилися коментарями та посмішками!

Рівно 10 років тому вперше креативна молодь Запорізької області була об’єднана викладацько-студентським колективом ІЖМК задля навчання журналістській майстерності, адже медіапроект Інституту журналістики і масової комунікації – Школа молодого журналіста (ШМЖ) – «творчий майданчик» для спілкування, цікавих дискусій, особистого розвитку, здобуття професійних журналістських навиків!

«У прямому ефірі», у надзвичайно затишній теплій «студії» (ауд. 222), слухачів ювілейного курсу ШМЖ-2014 привітала творча наставниця Школи, генератор креативних ідей та головний помічник для учнів у реалізації медіапродуктів, завідувач кафедри журналістики і соціальних комунікацій Інституту журналістики і масової комунікації, к.філол.н., доцент Хітрова Т.В.

Найкращий пресовий друг талановитих медіазірочок – часопис для школярів «Клякса», який уже протягом багатьох десятиріч очолює відома журналістка, головний редактор всіма знаної та улюбленої з дитинства «Клякси» – Ольга Василівна Волкова, всі ці 10 років активно співпрацював з нашими ШаМЖиками, об’єднуючи кращих учнів шкіл м. Запоріжжя та області, у серцях яких живуть творчість і завзяття розвивати найцікавішу галузь нашого суспільства – медіасферу! Тож, і в цей урочистий день Ольга Василівна поділилася професійними порадами успіху, подарувала всім присутнім примірники часопису та запросила випускників ШМЖ стати кореспондентами поважного школярського медіапроекту!

«Музичні реклами» від шаленого романтика Класичного приватного університету, найкращого друга Інституту журналістики і масової комунікації, Дмитра Сироїда радували особливо випускниць тематичними піснями про кохання «до дівчини, яка веде новини на якомусь каналі…»

Модератори новин, жартівливо дискутуючи з приводу здобутків української журналістики, переконалися: ніщо не може зрівнятися з результатами роботи ШМЖ за 10 років: «Четверда влада», «Ніка», «УніверіЯ», «Зеленка», «Медіа-хата», «Фотокнига Школи молодого журналіста», інформаційний сайт «Медіа-хата», «КПУ life: спецвипуск» – це неповний перелік медіаплатформ юних ШаМЖиків.

І в ефірі імпровізованого телемайданчика всі мали змогу переглянути медіапродукт ШаМЖиків – 2014 – часопис «КПУ лайф: спецвипуск», за головною редакцією Максима Балагури та фотокореспондентів Альони Пламм та Анастасії Коноваленко.

Особливо теплими видалися слова почесних випускників ШМЖ, які прийшли привітати святковий випуск: зокрема, найкреативніша, найсучасніша телеведуча, автор, режисер, сценарист телепроектів, ОФІЦІЙНО – завідувач відділом програм для дітей і юнацтва Запорізької державної телерадіокомпанії Н. Андрєєва (випускниця ІЖМК), поспішаючи на справжній ефір, змогла в такому ж креативному «форматі» «у прямому ефірі» поділитися секретами медіакухні, а Олеся Дупак – контент-редактор інформаційно-аналітичного відділу Класичного приватного університету, редактор найрейтинговішої студентської газети «УніверіЯ», вразила всіх щирими теплими словами подяки викладачам ІЖМК, завдяки яким вона досягла значних професійних успіхів, а наочна демонстрація еволюції розвитку «УніверіЇ» від першого номеру до сьогоднішнього стала прекрасним доказом слів справжнього фахівця! До речі, кожен випускник отримав свій примірник!

Несподіванкою для школярів став вже традиційний для випускників ІЖМК відеоролик-опитування із підміною питань і відповідей, що викликав веселку посмішок! 

Дозволивши собі жартівливо позиціонувати нагороди ШМЖ вищими за Пулітцерівську премію, «модератори новин» перейшли до «прямого включення з місця події нагородження ШаМЖиків дипломами»: Т.В. Хітрова урочисто вручила кожному випускнику перший документ, що засвідчує їх журналістську майстерність та надає випускникам, які є учнями 11 класу, унікальну можливість подальшого навчання на «бакалавраті» за пільговими умовами!

Стати жителем Медіа-хати, частиною творчої спільноти можна і завдяки КОНКУРСАМ кафедри журналістики і соціальних комунікацій – Фотоконкурсу «Україна: час гідності» та Відеоконкурсу «Українці, єднаймося!». Тож, родзинкою «святкового телеефіру» стала відзнака тих, хто не залишився байдужим і спробував свої творчі сили! Для нагороди дипломами лауреатів фото- та відеоконкурсу, а також для нагородження грантами, що забезпечують 11-класникам УНІКАЛЬНУ МОЖЛИВІСТЬ НАВЧАННЯ НА ПЕРШОМУ КУРСІ БЕЗКОШТОВНО, цінними подарунками до імпровізованої телестудії завітала заст. директора з соціально-виховної та профорієнтаційної роботи, І.М. Дяченко та медіатренер ШМЖ, ст. викладач кафедри ЖСК Ю.О. Бужинська.

Свідченням глибини, мудрості, щирості та професіоналізму творчих колективів шкіл були сльози на очах у всіх присутніх від перегляду їх робіт!

Лауреатами Фотоконкурсу стали:

 • у номінації «Мудрість нації» - Вербовецька Анастасія, учасниця гуртка «Журналістика» КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані»;
 • у номінації «Діти – наша надія» - колектив творчої молоді гуртка «Фотоаматори» КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані»;
 • у номінації «Діти – наша надія» - Сергієнко Дар’я, ЗСГГ №27;
 • у номінації «Україна молода» - Козлов Володимир ,учасник гуртка «Фотоаматори» КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані»;
 • у номінації «Україна молода» - Златьєва Анастасія, Боєва Анастасія, Буц Марія, Богданівський навчально-виховний комплекс (Запорізька обл., Приазовський р-н, с. Богданівка);
 • у номінації «Ми – команда!» - Катепов Віталій, Якимівський р-н, Володимирівська ЗОШ І–ІІІ ступенів;
 • у номінації «У єдності сила» - Калиновська Євгенія, учениця ЗОШ № 108.

Лауреатами Відеоконкурсу стали:

 • у номінації «Оригінальне змістове наповнення» - колектив творчої молоді загальноосвітньої школи № 75;
 • у номінації «Креативне сюжетне рішення» - колектив творчої молоді загальноосвітньої школи № 3;
 • у номінації «Оригінальність режисерсько-постановочного рішення» - колектив творчої молоді загальноосвітньої школи № 108;
 • у номінації «Високий рівень реалізації проекту» - колектив творчої молоді Запорізького класичного ліцею;
 • у номінації «Особливе жанрове рішення» - колектив гуртка «Кіно-відео» КЗ «ЗОЦ НТТУМ «Грані».

Подяки керівникам творчих колективів:

 • Керівникові творчої учнівської групи ЗОШ № 3 Буравльовій Ірині Сергіївні;
 • Керівникам творчої учнівської групи Запорізького класичного ліцею Бобіно Ганні Анатоліївні, Сергєєвій Поліні Вікторівні;
 • Керівникові гуртку „Журналістика” КЗ „ЗОЦ НТТУМ „Грані” Куцовій Тетяні Володимирівні. 

Музичними «вибухами» стали виступи Вікторії Бабишкіної, випускниці ШМЖ-2013, яка заспівала ГІМН ШКОЛИ МОЛОДОГО ЖУРНАЛІСТА, та Романа Коробського, що виконав гімн часопису ШМЖ – «Медіа-хати»!

Та «смачною кульмінацією» імпровізованого телемайданчика став святковий торт, свічки на якому, замислюючи найпотаємніші бажання, задмухували ВИПУСКНИКИ ШКОЛИ МОЛОДОГО ЖУРНАЛІСТА – 2014!

Тож, дякуємо кожному учаснику цього проекту за натхнення, за атмосферу занять, вона не може залишати байдужим! Віримо, що через 10 років, у 2024 р. модератори імпровізованих новин ШМЖ будуть представляти молодим акуленятам пера ШаМЖиків-2014 року як професіоналів свої справи, відомих випускників Школи молодого журналіста!

P.S. Особлива подяка за підготовку відео-, фотоматеріалів, за професіоналізм у роботі, за участь у підготовці газети, проведенні медіатренінгів – Роману Коробському, Максиму Балагурі та Альоні Пламм.

 

З повагою, кафедра журналістики і соціальних комунікацій