Участь в міжнародній навчальній програмі "Підтримка демократії в Україні" в Берлінській школі економіки та права
 Участь в міжнародній навчальній програмі "Підтримка демократії в Україні" в Берлінській школі економіки та права

 З 29 червня по 12 липня 2014 року аспірантка кафедри державного управління та земельного кадастру ІУ  Павелко Надія та магістр права Головко Єлизавета взяли участь в міжнародній навчальній програмі "Підтримка демократії в Україні", яка проходила в Берлінській школі економіки та права в м. Берлін (Федеративна Республіка Німеччина). Програма фінансується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). 

  Програма була сфокусована на ключових проблемах і основних принципах демократичної правової держави. Все це доповнювалося інформацією про державний устрій, а також політичну і соціальну систему Федеративної Республіки Німеччина. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Протягом вказаного періоду професори Літньої школи з правових та адміністративних наук провели велику кількість цікавих та корисних семінарів та лекцій, а саме: 
- "Міжнародне, конституційне і адміністративне право" (проф. Oesten Baller); 
- "Форми і принципи діяльності адміністративного права в Німеччині" (проф. Sabrina Schonrock); 
- "Значимість фундаментальних прав в демократичній правовій державі", "Федеративний устрій держави в Федеративній Республіці Німеччини" (проф. Hartmut Aden); 
- "Місцеве самоврядування та надання послуг громадянам на основі ІТ-технологій" (проф. Heinrich Bucker-Gartner); 
- "Введення в європейське право" (проф. Hans Peter von Stoephasius);
- "Останні тенденції в галузі соціального законодавства" (проф. Dorte Busch);

  Одним із ключових занять Літньої школи була міждисциплінарна управлінська гра "Ураган над Одесою", протягом якої учасникам було запропоновано ввійти в роль посадових осіб місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування – приймати рішення та віддавати накази в умовах ліквідації стихійного лиха. Павелко Надією було підготовлено та продемонстровано презентацію на тему управлінської гри, що викликало захоплення та повагу серед професорів, студентів Берлінської школи економіки та права та слухачів Літньої школи з України. Це була хороша командна робота, яка допомогла набути навички швидкого прийняття рішень у критичних ситуаціях.

Також в рамках навчальної програми в м. Берлін представники Класичного приватного університету відвідали:
- Адміністративний суд Берліну та були присутні на публічному слуханні; 
- суспільну організацію з надання притулку та захисту прав емігрантів, взяли участь в інтерактивній бесіді з представниками відповідних служб з міграційних питань; 
-  Бундестаг та Бундесрат;
- Старий Музей Берліну, який є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО;
- ознайомились зі структурою та повноваженнями поліції Берліну; 
- здійснили поїздку в Потсдам (екскурсія в Потсдамський замок і замковий парк).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По закінченні Літньої школи всі учасники були нагороджені сертифікатами. Представники з Класичного приватного університету отримали нові знання та досвід з питань розвитку демократії та публічної адміністрації в Німеччині, гідно представили свій навчальний заклад та налагодили тісні зв’язки як зі студентами інших ВНЗ України, так і з німецькими професорами.