Урочисте відкриття фінального етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка

 14 лютого в затишній актовій залі Класичного приватного університету відбулося урочисте відкриття фінального етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка за участі поважних гостей:  
заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації, Едуарда Анатолійовича Гугніна; в. о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Віктора Миколайовича Захарчука; проректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут педагогічної освіти» Запорізької обласної ради Валентини Яківни Ястребової36 учнів та студентів Запорізької області як переможці обласного етапу конкурсу; Вчителів та викладачів, які підготували переможців; Членів оргкомітету та працівників Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, комунального закладу «Запорізький обласний інститут педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; представників запорізьких ЗМІ.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Організатори свята (Л.І. Яценко, директор Коледжу КПУ, Н.В. Яцук, начальник відділу СВР, працівники СВР, Студентська рада КПУ, кафедра журналістики і СК) намагалися здійснити головну місію – аби кожен із присутніх зміг знайти для себе свого сучасного Шевченка. 

Учні, вчителі, студенти, викладачі підтвердили, що зустріч стала для них спробою проектування погляду Шевченка у ХХІ століття, спробою перезавантаження його суголосно до нашої з вами сучасності, вона відгукнулася у кожному гострою потребою виховати у собі справжнього громадянина, знову і знову невтомно звертаючись до унікальної творчої скарбниці невичерпних можливостей, мистецьких замірів і поривань, захоплень і зацікавлень, надій і мрій, колосальних можливостей духовної реалізації Національного Генія й Пророка, аби черпати наснагу й відкривати правду про свою історичну пам'ять, переосмислити систему цінностей сучасного українця, щоби проектувати наше прийдешнє у вимірі Шевченкової української мрії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Концерт вражав своїм сучасним, злободенним звучанням, новим прочитанням Генія, неймовірно змістовним відеосупроводом, репрезентацією невідомих пісень на вірші відомого поета: «Мені однаково…» співав з екрану великий патріот Кузьма Скрябін, «Думи мої, думи…» на сучасні мотиви у виконанні В. Помінова стане хітом серед присутньої молоді, а «Молитва за Україну», пісенно виголошена Т. Баранова та В. Поміновим, змусила підспівувати весь зал.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ведучі заходу (М. Космін, голова Студентської ради КПУ, В.А. Ковпак, доцент кафедри журналістики і соціальних комунікацій КПУ) закликали до об’єднання віршованим словом, розправлення власних крил натхнення і творчості, любові і вірності до України, як вчив поет, та віднайдення для себе десяти символічних заповідей т. зв. Хартії вільної людини, у яких відбилися уявлення Тараса Шевченка про українську мрію і про те, що стоїть їй на перешкоді.

Слово Тараса сьогодні як ніколи актуальне й набрало буревійної магнетичної сили; зіткане з болю, туги і сліз, скроплене кров'ю серця, а потім пекучо пропущене через жагучий клекіт затомленої душі, воно, "неначе срібло куте, бите і семикрати перелите огнем в горнилі", лягає в благодатну ріллю живодайним зерням, а в ціль б'є, мов куля. І як приємно зазначити, що 1600 учасників конкурсу стали прекрасними нащадками Голосу німої України, Того, хто створив Генетичний код нації, і 36 з них, переможці вже обласного етапу, спробують свої сили на фінальному творчому марафоні.

Нагородження переможців серед учнів та студентів (І, ІІ, ІІІ місця), вчителів та викладачів супроводжувалося бурхливими оплесками, словами підтримки і побажання успіхів від керівництва області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слова заохочення від імені нашої родини Класичного приватного університету виголосив проректор Володимир Миколайович Кравченко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Неочікуване, але таке щире спільне фото на згадку всіх учасників фінального етапу стало емоційною кульмінацією зустрічі перед оголошенням завдання доцентом Запорізького обласного інституту педагогічної освіти. Г.Р. Корецькою.

Сподіваємося, що такі зустрічі стануть прекрасною традицією для нашого університету,а юні талановиті представники Запорізького краю уславлять перемогою свій навчальний заклад і Запоріжжя!

Фото та відео забезпечення Р. Коробський

 

З повагою,
кафедра журналістики і соціальних комунікацій