ЗУСТРІЧ З ОКСАНОЮ ЗАБУЖКО ТА ДУЕТОМ «ТЕЛЬНЮК: СЕСТРИ»: ДУХОВНИЙ КАТАРСИС ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ДОСВІД

29 квітня 2015 р. – пам’ятна дата в історії відродження українського Запоріжжя!

Запорізькі медійники (телеканал «ТВ5», ЗОДТРК «Запоріжжя», Громадське ТВ, Запорізьке обласне державне радіо, газети «ВЕРЖЕ», «МИГ», інтернет-ресурси міста та ін.), викладацько-студентська громада КПУ.
Вихованці та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів (ЗОШ № 3, 55, Запорізький класичний ліцей)та усі небайдужі свідомі громадяни міста Запоріжжя були присутні на унікальній творчій, культурно-просвітницькій, історичній події – прес-конференції з нагоди масштабного всеукраїнського проекту «Літопис самовидців: Дев'ять місяців українського спротиву».

Що реалізувався завдяки людям, які сьогодні, у цей буремний час, виробляють смисли, рятують цінності та вмикають по містах України історичну пам’ять аби відбулося ВЕЛИКЕ ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ свідомості, нації: Оксана Забужко – письменниця, знана у світі, перекладена десятками мов, публіцист, філософ, літописець української історії та культури, громадянка своєї країни, лікарка інформаційного фронту, яка щоденно, рядок за рядком , винищує виразки постколоніальної травми, комплекс меншовартості, яка стоїть на сторожі дерадянизації та чинить спротив демонтажу України та створює попит на українську Україну та самоідентифікацію!

Дует «Тельнюк: сестри», який хочеться представити влучними, непозірними словами Оксани Стефанівни: «Сестри Тельнюк які взагалі цілий Майдан проспівали «поза сценою», в Українському домі, як справді народні артистки. Вони співали на відкритих майданчиках, дістаючись до яких не потрібно було проходити два кордони охорони, стояти в чергах і проходити «затвердження» в організаторів, як це було на головній сцені Майдану… Тому що це – живе, щире, «в самий нерв», - не купите, і жодним ерзацом не заміните! Жива реакція живої культури, ціле дослідження можна написати на прикладі їхньої одної пісні «Повертайся живим»…»

Кафедра журналістики і соціальних комунікацій, літературний клуб «Фан-зона українського слова» вдячна всім співорганізаторам цієї очікуваної, фантастично всеохопної за інформобсягом зустрічі, зокрема Запорізькій обласній організації ВУТ «Просвіта», Творчому об’єднанню «Своєрідне коло» в особі Олександри Сергієнко та пану Назару,який дав згоду на цю прес-конференціюзадля отримання досвіду – особистого, професійного, загальнолюдського та націотворчого!Найбільше відтворюють атмосферу враження наших активних студентів, зокрема Вікторії Петрової, співорганізатора проекту: «Після імпровізованих промов пані Оксани, на яких можна виховувати цілі покоіння, мені взагалі здається, що я не маю права говорити… Це один з  тих заходів, які по краплі насичують голодне місто. Це ніби ковток повітря для людини з кисневим голодуванням.

Перша виконана сьогодні пісня сестер Тельнюк – це і був початок мого катарсису. Пісня на шевченківський вірш «І мертвим, і живим, і ненарожденним» – ці грудні стогони-виспіви Галі, ці високі підспіви Лесі, що наріжними каміннями застигають по венах... Я уявляю собі неземну, величну, величезну, горду, несамовиту, прекрасну, благородну тварину - непоборену, але поранену - вона б стогнала саме так, стогнала, бо боляче було б піднятися. Але б піднялася. І вижила. І перемогла». 

Фото підготувала: Катерина Баришенська, студентка ІЖМК

З повагою,
кафедра журналістики і соціальних комунікацій