Лист Герою та пошук надії і правди через об’єктив фотоапарату

Студенти-журналісти 1 курсу продовжують брати участь у конкурсах, що розкривають їх творчий потенціал. Цього разу Настя Цьопкало та Женя Марченко відправили свої роботи на конкурс “Герої не вмирають”, що ініційований Центром культури і дозвілля Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Як повідомили нам організатори заходу, мета конкурсу – зберегти та увіковічити пам’ять про героїв, які віддали життя за Україну.

За словами Насті Цьопкало, студентки ІЖМК, на ідею листа Герою її наштовхнув візит до Запорізької обласної лікарні, де знаходилися на лікування бійці батальйону Азов.

 

Після спілкування із солдатами, Настя вирішила підтримати бойовий дух бійців за допомогою ліричного листа.
Женя Марченко відправила на розсуд журі фото під назвою “Наше життя окреслене пошуками надії та правди”. Студентка 1 курсу ІЖМК повідомила, що фотографії зробила випадково, на зустрічі бійця із коханою, але її так вразили почуття пари, що силу їх кохання Женя намагалася передати через об’єктив.
Т. В. Хітрова, завідуюча кафедрою журналістики і соціальних комунікацій, відзначила: “Залучення студентів, особливо першого курсу, до висвітлення соціально важливих тем є важливою передумовою усвідомлення професійної місії. Вміння бачити, а головне, вміння текстуально та візуально відображати суспільно значущі теми та проблеми, доносити їх до громадськості, у звичайних людях розкривати героїв - це ті професійні здібності, які викладачі університетів мають розкривати у студентів-журналістів з першого дня навчання”.
Роботи були підготовлені у рамках викладання дисципліни “Фотожурналістика” та стали результатом практичного втілення теоретичних знань, зазначила А.В. Кліщ, старший викладач кафедри та авторка програми курсу.
Незабаром розпочне роботу журі, до складу якого увійшли провідні науковці та митці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Матимемо надію, що вони належно оцінять роботи дівчат та побажаємо студенткам завжди бути на висоті.

Микола Білоусов, студент-журналіст 1 курсу