Гендерна нерівність, сексизм і АТО: паралелі проводили студенти-журналісти

Ми усюди: у суді і в Києві, в аудиторіях і в кафетеріях, на кафедрах і в коридорах, за партами і в маршрутці, у Вас вдома і на вулиці…. Ми – студенти-журналісти Інституту журналістики і масової комунікації, і ми побували на тренінгу «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування», що відбувся на початку грудня, за підтримки Запорізького Медіа-Центру.
«Досвічені тренерки Тетяна Побоча та Ольга Веснянка провели цей тренінг для журналістів, державних службовців, викладачів, психологів та студентів» – йдеться у повідомленні на сайті організації.
 

Слухали цікавих спікерів, експерток із гендерної тематики, разом із ними виконували практичні вправи, вчилися знаходити і правильно реагувати на випадки гендерної нерівності та сексизму.
Дякуємо викладачам кафедри журналістики і соціальних комунікацій за правильну мотивацію і підтримку у прагненні рости у професійному напрямі.
Цікавими є особистості наших медіатренерів. Зокрема, Тетяна Побоча – експертка з гендерних питань, старший викладач кафедри філософії випереджаючої освіти та управління інноваційною діяльністю Дніпропетровського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти; та Ольга Веснянка – журналістка, правозахисниця, експертка з гендерної тематики, ведуча «Громадського радіо», блогу про гендер на ВВС, експертка Кампанії проти сексизму в українських ЗМІ та політиці «Повага».

Тож після завершення тренінгу ми отримали професійний message, гасло для сучасних людей: «Якщо ти знаєш про прояв гендерного насильства або потерпаєш від нього,…. НЕ МОВЧИ!!! Звертайся до правоохоронних органів, соціальних служб або розкажи в школі». А ми, журналісти, будемо оприлюднювати такі проблеми суспільства та шукати шляхи їх вирішення.

Анастасія Герман,
Назар Григоренко,
Андрій Соколовський,
студенти 3 курсу ІЖМК
Фотозвіт