На сьогоднішній день роль ЗМІ у висвітленні тематики гендерного насильства в умовах збройного конфлікту є неймовірно великою. Нажаль питання гендеру, насильства та нерівності постають навіть у 21 столітті у мирному середовищі, що вже казати про місця військового конфлікту. Тому хто як не спеціалісти зв’язків з громадськістю, громадські діячі та працівники ЗМІ мають першими реагувати на подібні проблеми, вдало їх висвітлювати, та робити все необхідне заради влагодження конфліктів.
Саме тому минулого тижня актив студентів кафедри Реклами та зв’язків із громадськістю долучився до мотиваційного тренінгу реалізованого МБФ «Український жіночий фонд» в рамках проекту «Протидія ґендерно-обумовленому насильству на Сході України» за підтримки представництва Фонду народонаселення ООН (ФН ООН) в Україні.
Тренінг проходив у Запорізькому готелі «Інтурист». Це була цікава зустріч людей, яких турбує тема насильства в умовах військового конфлікту на Сході України. Зустріч проводили професійні тренери: Тетяна Побоча, яка є викладачкою Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, тренеркою Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН (2010) та Ольга Веснянка, журналістка, право захисниця, експертка з гендерної тематики.
Під час тренінгу підіймались такі важливі питання як відсутність належної уваги до важливих аспектів збройного конфлікту, вирішувалось питання куди звертатися за допомогою і як допомагати людям, які потрапили у скрутне становище.
Завдячуючи тренерці з питань насильства Тетяні Побочі, учасники заходу дізналися про типи насильства, його форми та виявлення. Доповідач висвітлила питання, поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту та законодавче забезпечення прав особи на захист її безпеки та отримання кваліфікованої допомоги з боку держави.
Олена Веснянка ознайомила з роллю ЗМІ у висвітленні тематики гендерного насильства в умовах збройного конфлікту. Законодавчими та етичними нормами висвітлення випадків. Тренери проводили тематичні вправи. Коментував вправи спеціаліст з питань гуманітарного реагування ФН ООН у дніпропетровській та Запорізькій областях, Констянтин Бойчук.
Кульмінацією тренінгу стала жвава дискусія у якій студенти-рекламісти прийняли активну участь. Діалоги із тренерами поглибили розуміння суті проблеми та надихнули студентів на плідну працю поза стінами тренінгової зали, оскільки більшість студентів кафедри мають активну громадську позицію, практикують майстерність PR та зв’язків із громадськістю і по всяк час займаються волонтерською діяльністю
- 2027 reads