Молодь в дії у Класичному приватному університеті

Молодість – це епоха можливостей. Вона дає нам гарну нагоду робити не лише дурниці, а й творити цікаві та потрібні речі. Це той час, коли хочеться хоч чогось навчити людство!
Активні, неординарні, запальні, позитивні, креативні, впевнені, яскраві… І це далеко не увесь список учасників тренінгу "Молодь в дії", що проходив у рамках проекту Міжкультурний діалог молоді за підтримки ГО "Прогресивні жінки".
Відтак, у четвер, 18-го лютого, Класичний приватний університет та Інститут журналістики і масової комунікації славного відкрив свої двері не лише для місцевих студентів І-ІІ рівнів акредитації – тут зібралися найактивніші представники Мелітополя, Вінниці, Тернополя, Кременчука, Луцька.

Вітальними теплими словами на правах господині наших гостей зустріла чарівна президентка ЗМГО "Небо без кордонів", заступник директора Інституту журналістики і масової комунікації  Ірина Миколаївна Дяченко. А потім понеслась. При першій зустрічі прийнято знайомитись, з чого ми і почали. Але робили це не за принципом: Коля, Ваня, Ліза…, а за допомогою методу інтерв’ю. Відтак, хлопці та дівчата шукали у натовпі учасників/учасниць, які вміють варити борщ, ліпити вареники, полюбляють танцювати чи бодай раз літали на літаку.

Після енергійного інтерв’ювання на студентів чекало трішки теоретичної частини, а згодом – поділ на команди для створення молодіжних інноваційних проектів. За годину з "хвостиком", аби освіжити думки та підкріпитись, ми взяли "тайм-аут" і пішли на невелику перерву – випити чаю чи соку зі смаколиками, поспілкуватися на вільні теми, або ж навпаки, хутенько доробити напрацьоване. А там від перерви і до продовження недалеко.
Ну, от, команди готові до "бою". 3 хвилини на презентацію свого проекту, кілька секунд на доповнення, а потім влучні запитання і поради від "іноземної делегації" - наших шановних гостей із різних куточків України.
З одного боку – чотири по-своєму цікавих проекти, що мають право на життя, з іншого – 80 тисяч гривень. Хоч і уявні (учасники дізнаються про це потім) та все ж, жага до перемоги дає про себе знати.

І тут починається найцікавіше. Перша спроба невдала, друга теж та наша делегація добра, тому дала командам останній – третій шанс і навіть пом’якшила умови, але і тут, як то кажуть – не судилося. Так, усі три шанси лишилися позаду, а попереду – викриття "тролів", які ще до початку тренінгу отримали "особливе" завдання – зробити все можливе для того, аби жоден проект не отримав підтримки з боку "інвесторів". Як бачимо, їм це вдалося.
Ця гра була проведена для того, аби молодь навчилася домовлятися, вміла чути одне одного, знаходити підхід до тієї чи іншої групи, зуміла побудувати міжкультурний діалог та навчилася жертвувати одним заради іншого для того, аби у подальшому отримати більше.
Після обговорення гри, учасники отримали від нас – ЗМГО "Небо без кордонів" пропозицію доопрацювати свої проекти, аби згодом перейти від слова до дії. Що з цього вийде покаже час. А ми йдемо далі, точніше вже прийшли до зворотного зв’язку.

Тут учасники зізналися, що вони йшли слухати лекцію "101-й раз про одне і те ж", а прийшли на практику, де мали пройти "школу виживання". Поки хлопці та дівчата ділилися своїми враженнями до нас уже завітала чудова представниця управління молоді, фізичної культури і спорту Запорізької ОДА Інна Деревинська. Пані Інна привітала усіх учасників і гостей добрими словами і вручила сертифікати нашим запальний і креативним студентам, які довели – дійсно "Молодь в дії ". А потім усе по традиції – кілька світлин на згадку, обмін контактами і теплі дякую.
Ось таким був наш перший день "Молодь в дії".
Тренер проекту «Молодь в дії» Ірина Ярко