Насильству – "НІ"! Так дотримують свого слова учасники соціального проекту "Інформаційна протидія насильству: ефективна технологія протистояння"

З початку лютого в загальноосвітніх навчальних закладах міста викладачі та студенти кафедри соціології та соціальної роботи проводять комплексну профілактику насильства у підлітковому середовищі через інноваційні інтерактивні форми соціальної взаємодії.
У ряд шкіл міста завітав Соціальний театр, актори якого у своїй імпровізованій виставі наочно продемонстрували розповсюджені форми насилля у повсякденному житті та обговорили з учнями проблему насильства в супроводі фасилітатора (Ігрушко А.Ю. – кандидат соціологічних наук).

 

А в інших школах міста відбулося ток-шоу на тему: „Я у родині зайва”. У ході дискусії між "акторами-героями", якими виступили студенти, ведучим (Мосаєв Ю.В. – кандидат соціологічних наук, доцент) та учнями, які були глядачами імпровізованого телевізійного ток-шоу, відбулося обговорення сюжетів – типових ситуацій насильства. Так студенти та учні шукали шляхи запобігання насильницьким діям.
Деякі учнівські колективи прийняли участь в міні-тренінгах і за допомогою експертів  (Хрустальов Ф.С. – кандидат соціологічних наук, тренер з медіації; Ашурбеков А.А. – тренер з ненасильницької комунікації) навчились виявляти та розрізняти види та формами насилля.
Насильству – "НІ"! вже сказали учні та вчителі таких загальноосвітніх закладів нашого міста:
– Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 97 Запорізької міської ради Запорізької області;
– Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 69 Запорізької міської ради Запорізької області;
– Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 51 Запорізької міської ради Запорізької області;
– Запорізька гімназія № 11;
– Запорізька спеціалізована школа № 72 з поглибленим вивченням хімії та біології;
– Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 77 Запорізької міської ради Запорізької області.

Ідея завідувача кафедри, доктора соціологічних наук, доцента Огаренко Т.А. та    працівників навчально-практичного соціального центру кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету (Серга Т.О. – кандидат соціологічних наук, доцент, практичний психолог, спеціаліст з конфліктології;  Арабаджин М.В. – практичний психолог, сертифікований спеціаліст з медіації та фасилітації, сертифікований тренер з ненасильницької комунікації за принципом "не нашкодь", сертифікований спеціаліст з протидії домашньому та дитячому насильству) вже отримала підтримку та має позитивний резонанс, оскільки не тільки привертає увагу до насильства як до актуальної проблеми для молодіжного середовища та ще й дає можливість знайти шляхи протидії їй.

Вдячні нашому соціальному партнерові Інформаційно-аналітичному методичному центрові Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради за інформаційну та організаційну підтримку.
Пишаємось тим, що викладачі кафедри соціології та соціальної роботи не словами, а справами доводять ефективність та необхідність практичної соціальної роботи! Дякуємо студентам спеціальності "Соціальна робота", які своєю активною участю втілюють цей проект у життя. 
Попереду заплановано ще відвідування понад 10 навчальних закладів міста. Скажи й ти "Насильству – НІ!" і долучайся до участі у соціальному проекті "Інформаційна протидія насильству: ефективна технологія протистояння"!