- Деякі ситуації можуть викликати небезпеку, якщо ти необачний. А загалом це поодиноке явище.
Едріан, на вашу думку, чи є незалежноюжурналістика в США від політики?
- Думаю, так. Потрібно і важливо розділяти ЗМІ і політику. Коли ми іноді працюємо з політиками, то висловлюємо своє враження про їх чинність, і робимо це тільки тому, що маємо трохи більший доступ до спілкування з ними, ніж громадськість.
Як на вашу спільну думку чи є російські ЗМІ незалежними та правдивими?
- У Америки з Росією є спільне минуле. І нам є з чим порівняти спільні новини. На нашу думку російські ЗМІ не є незалежними і загалом в США їм прийнято не довіряти.
Едріан, а як ви перевіряєте інформацію під час журналістської діяльності?
- Найкраще джерело - це часом ті, хто не хоче з вами говорити – поліція. Якщо я висвітлюю якийсь злочин, спершу я говорю з ними. Потім спілкуюсь з людьми, свідками того що сталось, якщо це вбивство - з родичами загиблого. Вони можуть і не знати всього що сталось, але вони розкажуть мені про цю людину, що дуже допоможе. До того ж, якусь інформацію про злодіяння поліція сама може викладати в публічний доступ.
Важливий момент: підтвердженні джерела з великою кількістю опитаних повинні бути якомога частіше, якщо ні – це не дуже хороша стаття.
Які проблеми ви можете виділити у журналістський діяльності?
- Потрібно бути «товстошкірим». Люди часто дуже негативно ставляться до запитань: було дуже важко звикати до агресії, яку проявляють опитувані, чуючи про мою професію. Але я тільки роблю свою роботу, не більше.
Райане, які ви можете виділити проблеми в український журналістиці?
- В Україні немає такого поняття як «права журналістів». Немає законів, які б підтримували роботу журналіста, захищали його на правовому рівні. В Америці такі права існують.
- Корупція. Люди в Україні не дуже довіряють ЗМІ, тому що думають, що вони під чиїмсь впливом.
Першим газетам в США вже майже 200 років, нашій - 120. В України ще не має такого міцного підґрунтя, у вас все ще попереду.
Чи важко влаштуватися до вас на роботу?
- Для цього вам потрібно знати англійську на рівні мовця, хороший словниковий запас і хист до написання, вміння спілкуватися. Відверто кажучи, навіть для випускників США це важко, тому що, наприклад, я на місяць оброблюю майже 200 листів з проханням взяти на роботу, а кадрів у підсумку дуже обмежена кількість.
Що ви вважаєте привабливим в своїй професії?
- Обставини різні кожен день, немає рутини, нові новини, нові проблеми.
Я кожен день насолоджуюсь цим викликом.
Бажаєте спробувати себе в Американський журналістиці?!
GLOBAL UGRAD – програма з обміну студентів. Подивіться, як працює журналістика в США. Повне фінансування, від вас потрібно тільки бажання та добре знання англійської.