Міжнародний медіаосвітній проект «СПРАВА ВГОЛОС – 2:0» вдруге став партнером та навчальною платформою проекту «МоЖу (МОлодий ЖУрналіст)!»

28 жовтня стартував для групи школярів медіаосвітньої ініціативи кафедри журналістики, реклами і соціальних комунікацій «МоЖу!» міжнародний проект з громадянської журналістики «СПРАВА. ВГОЛОС – 2.0», створений за підтримки Фундації Нові Медіа в Україні, який спрямований на розвиток медіаграмотності серед молоді від 14 до 18 років. Практичний результат проекту – створення мультимедійних видань – газет-мультим – на засадах етичних принципів журналістики.

 

 

 

Минулорічний результат цього заходу – перемога запорізької та бердянської команд у конкурсі газет-мультим та поїздка на Львівський медіафорум! Команда «МоЖу!», на жаль, не стала переможцем, проте досвід для школярів став безцінним і для однієї з учасниць (члена редколегії мультими – 2016 р., учениці ЗОШ № 44) виявився профорієнтаційним орієнтиром, адже Яніна Черниченко стала першокурсницею Інституту журналістики і масової комунікації за освітньою програмою «журналістика».

Двигуном, мотиватором, натхненником і медіатренером і цього року є Віктор Бабенко, куратор багатьох запорізьких фестивалів, голова ГО «Я люблю Запоріжжя», член оргкомітету «Запорізька книжкова толока» та просто професіонал своєї справи, який знає, як донести до молоді важливу інформацію в доступній креативній формі.

Учасники групи «МоЖу!» в цьому році стали школярі з різних шкіл м. Запоріжжя, об’єднані вчителем української мови та літератури, Поповською Іриною Вікторівною, керівником літературного гуртка Міського палацу дитячої та юнацької творчості «Повернені імена», яка окрім навчального процесу намагається забезпечити школярам цікаве, творче, насичене практичними навичками та профорієнтаційними знаннями, позашкільне життя.

Вітальне слово директора Інституту журналістики і масової комунікації, професора О.В. Богуславського надихнуло школярів на позитивний результат: «Хто, як не ви, маєте творити сучасну журналістику?!», В.А. Ковпак запросила до участі в паралельних медіаосвітніх ініціативах кафедри, організований А.В. Кліщ та Р.І. Коробським звукозапис декламованих віршів школярами в рамках проекту «КіноРима» налаштував учнів на журналістську практичну діяльність, а далі їх чекало створення редакції, обрання тем, визначення рубрик, рухливі вправи та цікаві, досі не відомі, теоретичні та практичні секрети журналістської кухні.

Бажаємо успіхів нашому юному редакторському колективу сказати «Вголос»: «Я МоЖу!!!!»

Кафедра журналістики, реклами і соціальних комунікацій