Минулої суботи, 19 листопада, викладачі кафедри ЖРСК ІЖМК, В. А. Ковпак, к.соц.ком., доц., та А.В. Кліщ, ст. викл., стали учасниками ювілейного тренінгу з підготовки 10-го Марафону написання листів – глобальної правозахисної акції, яка проходить одночасно у більш ніж 200 країнах світу, щорічного заходу Amnesty International, приуроченого до Дня прав людини (10 грудня), у рамках якого люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними.
Ця зустріч виявилася, дійсно, незабутньою, хвилюючою та мотивувальною! Вона розпочалася акцією-флешмобом на Майдані Незалежності у м. Києві – разом із іншими волонтерами з різних українських міст відкрили 50 жовтих парасольок як символ надії і захисту, що несуть у собі листи Марафону, «запалили» символічну свічку Amnesty.
Всеукраїнські, київські ЗМІ висвітлили цю подію як значущий громадянський крок українського суспільства, яке долучається до всесвітньої правозахисної організації.
Особливо щемливим був виступ мами Геннадія Афанасьєва, яка висловила подяку всім учасникам Марафону написання листів – 2015, оскільки Геннадій був минулорічним героєм Марафону, катований і несправедливо засуджений у РФ та звільнений у червні 2016 року. Тож, координаторки Марафону – 2015 щиро дякують студентам та викладачам Класичного приватного університету та Коледжу КПУ, школярам м. Запоріжжя, скоординованим Науково-методичним центром Департаменту освіти і науки запорізької міської ради (І. Олійник, І. Зубова) – їх підписи, їх листи в числі тих заходів, що прискорили визволення українця. До того ж, Піо Піо Аунь, лідерка студентського руху, ув’язнена та побита в М’янмі через свою роль у мирних протестах, саме завдяки діям Amnesty звільнена у квітні 2016 р.: «Ваші листи дають мені справжнє натхнення на те, що ми робимо. Я почала помічати, що світ спостерігає за нами і підбадьорює нас – ми не одні».
Отже, наші листи – близько 400 – у числі 3,7 мільйонів листів, повідомлень, електронних листів і твітів, зібраних у ході кампанії Марфону написання листів 2015.
Цього року в рамках ювілейного Марафону написання листів в Україні ми спрямовуємо свої зусилля на підтримку 8 справ, що представляють різні порушення прав людини з усіх частин світу.
- Україна: кримськотатарський активіст Ервін Ібрагімов став жертвою насильницького зникнення в Криму
- Туреччина: юристка Ерен Кескін обвинувачена у понад 100 справах за критику влади
- Іран: Зейнаб Джалалян відбуває довічне ув’язнення за політичну активність, її катували в тюрмі, а тепер вона може втратити зір
- Китай: університетський професор Ільхам Тохті пожиттєво ув'язнений за боротьбу з дискримінацією
- Малаві: Енні Альфред стала об'єктом полювання через колір шкіри
- Індонезія: вчитель Джохан Тетерісса ув'язнений на 15 років за підняття прапора
- Канада: Хелен Кнотт з Канади намагається зберегти традиційний спосіб життя свого народу
- Азербайджан: Байрам Мамедов та Гіяс Ібрагімов катовані та ув'язнені за графіті з критикою влади
- 2049 reads