Святкування 25-тиріччя Олімпійської академії України

Олімпійська академія України (ОАУ) була створена 20 вересня 1991 р. рішенням І сесії ОА України відповідно до рекомендацій Міжнародного Олімпійського комітету. Основна мета ОАУ – сприяння розвитку та зміцненню олімпійського руху в нашій країні, духовного взаємозбагачення людей, поширення обміну цінностями національної культури під знаком ідей і принципів олімпізму. ОАУ є самостійною громадською організацією і діє під егідою НОК України. Олімпійська академія України (ОАУ) була створена 20 вересня 1991 р. рішенням І сесії ОА України відповідно до рекомендацій Міжнародного Олімпійського комітету. Основна мета ОАУ – сприяння розвитку та зміцненню олімпійського руху в нашій країні, духовного взаємозбагачення людей, поширення обміну цінностями національної культури під знаком ідей і принципів олімпізму. ОАУ є самостійною громадською організацією і діє під егідою НОК України.

У цьому році ОАУ виповнилося 25 років. На базі Національного університету фізичного виховання та спорту в Києві з 9 грудня проводилися свята з приводу річниці. Гостинні господарі зібрали великий кворум. Були присутні представники Олімпійських академій Німеччини, Латвії, Литви, Казахстану; члени НОК України на чолі з президентом С.Н. Бубкою; представники Міністрства освіти і науки України, національних федерацій з видів спору; професорсько-викладацький склад НУФВС; керівники обласних відділень ОАУ; директори та вчителі загальноосвітніх шкіл мережі олімпійської освіти та інші гості.

Відкривав форум президент НОК України, 35-тиразовий рекордсмен зі стрибків з жердиною Сергій Назарович Бубка. 
Усі присутні змогли зануритись у славну історію становлення та розвитку ОАУ під час докладу з яскравими слайдами президента ОАУ Марії Михайлівни Булатової. Усі присутні щиро вітали Марію Булатову та членів Академії з потужними результатами в роботі, бажали творчої наснаги й успіхів у поширенні обміну цінностями національної та світової культури під знаком ідей та принципів олімпізму, впровадженні нових освітніх та культурних проектів.

Після урочистої частини, в якій звучали поздоровлення й вручалися нагороди керівникам ОАУ, усі присутні розділилися на дві секції. У першій – вчителі фізкультури, директори загальноосвітніх навчальних закладів ділилися досвідом роботи з розповсюдження ідей олімпізму серед учнів у мережі шкіл олімпійської освіти. Друга секція – керівники обласних відділень ОАУ з викладачами НУФВС – після процедурних питань заслухали змістовні доповіді про розвиток та проблеми сучасного олімпійського руху на міжнародному та національному рівні.
Запорізьку область представляла потужна делегація з 10 осіб. Вісім учителів фізичної культури мережі шкіл олімпійської освіти з різних районів Запорізької області. Серед них були студенти заочного відділення Інституту здоров’я, спорту та туризму КПУ Олександр Іванович Грицай та Олександр Миколайович Ганжа – представники навчально-виховного комплексу “Запорізька Січ”. Очолювала групу учасників форуму від області керівник Запорізького відділення ОАУ Галина Григорівна Кружило. Особистим гостем свята була директор Інституту здоров’я, спорту та туризму Класичного приватного університету професор Інна Миколаївна Ляхова. 
Серед кращих обласних осередків Запорізьке відділення ОАУ було відзначено подякою. Подяку одержала також голова Запорізького відділення ОАУ Галина Григорівна Кружило.