«Філологічна майстерня 2016» – успішний старт!

17 грудня 2016 року в Інституті іноземної філології Класичного приватного університету стартував інтелектуально-просвітницький проект «Філологічна майстерня». Це серія інтерактивних майстер-класів для учнів запорізьких шкіл, які цікавляться проблемами англійської мови та зарубіжної літератури. На перше засідання «Філологічної майстерні» у гості до Інституту іноземної філології завітало 50 учнів та вчителів з різних навчальних закладів міста – Запорізького колегіуму «Мала гуманітарна академія», Запорізької спеціалізованої школи № 59 з поглибленим вивченням англійської мови, Запорізького класичного ліцею, Запорізької загальноосвітньої школи №87, Запорізької гімназії №2 ім. Лесі Українки, Запорізького навчально-виховного комплексу № 63.

 

Учасників майстерні зустріли студенти Інституту іноземної філології, які провели для гостей нашого вишу екскурсію своєю alma mater. Фінальною точкою екскурсії стала актова зала, де юних філологів та їх наставників привітали директор Інституту іноземної філології, к.філол.н. Кирпиченко Олена Ернстівна та заступник завідувача кафедри теорії та практики перекладу, к.філол.н Мосієвич Лариса Василівна. Після вітальних слів відбулися заплановані майстер-класи. Перший із них, проведений Дар’єю Олександрівною Мірвіс, знайомив учасників заходу зі специфікою перекладу рекламних текстів з англійської мови. Учні не лише отримали змогу опанували перекладацькі стратегії роботи з іншомовними рекламними текстами, але і самі спробували свої сили у відтворенні англійських слоганів рідною мовою і навпаки. 

Майстер-клас «Шекспірівський квест», підготований Українським міжуніверситетським науково-дослідницьким шекспірівським центром та кафедрою англійської філології та зарубіжної літератури Інституту іноземної філології (директор центру та завідувач кафедри – д.філол.н., проф., академік АН ВШ України Наталія Миколаївна Торкут), був проведений к.філол.н., доцентом КАФЗЛ Богданом Васильовчием Корнелюком. В рамках цієї акції, приуроченої до 400-ої річниці смерті Великого Барда, школярі не лише дізналися багато цікавої інформації про життя та творчість геніального англійського драматурга, але і розважилися, адже майстер-клас проходив у формі інтелектуального змагання. Після завершення майстерні її учасників чекав кава-брейк. Всі гості інституту отримали іменні сертифікати учасника «Філологічної майстерні 2016».