«Фан-зона українського слова» зібрала у книгарні «Папірус» тих, кому не бракує слів…

22 грудня творча майстерня «Фан-зона українського слова» кафедри журналістики, реклами і соціальних комунікацій ІЖМК Класичного приватного університету зібрала на ювілейну – трирічне – засідання, всіх залюблених у поезію, музику, прозу у чарівному місці – суперсучасній, інтерактивній, затишній книгарні міста Запоріжжя «Папірус», що стала інтелектуально-просвітницькою платформою, прихистком для всіх творчих, непосидючих шукачів нових смислів, метафор, рим і нот.

 

 

Уперше засідання ГО вийшло за межі формату «аудиторника», в якому працювали з 2013 року, і нарешті опинилися в епіцентрі фіксованих емоцій, почуттів, історій – книгарні, де концентрація добрих, теплих, цілющих слів. Тому назва вечора «Коли не бракує слів» концептуально вписалася в атмосферу затишного спілкування серед книг.І якщо у Львові у «Домі легенд» історії розповідає Чарівний Сажотрус, то кожен учасник новорічно-різдвяної літературно-музичної містерії  перетворився на Шукача магічних слів, для цього всі відкривали книги і навпомацки знаходили СВОЄ слово/речення, що мало стати пророцтвом на 2017 рік.

Ця зустріч виявилася напрочуд теплою і знову подарувала «Фан-зоні» нові знайомства і досвід! Олена Ольшанська – поетеса, координаторка проекту «Літературна Середа», організаторка безкоштовних курсів з української мови, керівниця проекту «ЛітШтольня», вимушена переселенка з Луганську, яка «перепрошила» свою свідомість у Запоріжжі в однойменній збірці «Перепрошивка», поезії з якої ця неймовірно відкрита і талановита наша сучасниця подарувала під час зустрічі і на якій «ворожили» всі присутні. До речі, учасники Літкав’ярні ледве встигли придбати майже останні примірники збірки наприкінці заходу, адже Запоріжжя розкупило символічну поезію в «Папірусі». Учасниця «ЛітШтольні», «вихованка» Олени, так само прикрасила своїми поезіями і надзвичайним декламуванням читання біля каміну.

Уляна Стрюк, студентка Інституту журналістики і масової комунікації, вже вкотре вражала дивовижними образами, фантастичним світом, до якого ми залюбки крокуємо разом з її творами. До речі, їх можна почитати у соціальних мережах за підписом «Муха Цеце». Катерина Прохорова вперше ділилася своїми поетичними спробами, адже її першочергова стихія – петриківський розпис (студентка ІЖМК спеціальності «Дизайн»), але творча людина не знає меж для прояву себе, тим паче її твір, фрагмент з якого ми почули, переміг у патріотичному конкурсі міста. 

Надзвичайною приємністю став приїзд однодумців з Петропільського НВК, Олени Волкової, заступниці директора з навчально-виховної роботи, та вихованки їхнього літературного гуртка, Тетяни. Їх щирість і ліризм не залишили байдужими і ми сподіваємось, що наша співпраця стане плідною на нові ініціативи! 
І, безперечно, свято поезії та прози не було б таким «смачним», якби не музика найромантичнішого музиканта КПУ, «талісмана» нашої кав’ярні Дмитра Сироїда, шалений драйв, синхронний переклад українською зарубіжних пісень від викладацького складу КПУ – зав. лабораторії теле-, радіо та фотосправи, ст. викладача Романа Коробського та к.філол. н., доцента Інституту іноземної філології Богдана Корнелюка.

Дискусії про літературу активно підтримували гості Катерина Портна, Анастасія Седловська, Леонід Бенькалович. 
Шкода, що не всі змогли прийти через сесію та хворобу (окреме вітання Вікторії Кудрі, шлях якої до «Папірусу» зупинило падіння на льодовій стежці), проте передріздвяна зустріч у «Фан-зоні» таки відбулася – з чаюванням, поезією та музикою, теплим спілкуванням, літературним ворожінням і сподіванням подальших засідань!
І величезна подяка – хранительниці затишку та дивовижної атмосфери книгарні «Папірус» – Ользі Чупріній!
Хай у Різдвяні і Новорічні свята для побажань добра і щастя нам не бракує слів та емоцій!

Відео: Роман Коробський
Фото: Катерина Портна

З повагою і вдячністю,
Вікторія Ковпак та «Фан-зона українського слова»