Повернені імена залунають в Запоріжжі!

Викладачі кафедра журналістики, реклами і соціальних комунікацій ІЖМК, Вікторія Ковпак, доцент, к. соц. ком., і Алла Кліщ, старший викладач, спільно із літературним гуртком «Повернені імена» Палацу дитячої та юнацької творчості на чолі із старшим викладачем Іриною Поповською, ініціювали просвітницький проект «Повернені імена», мета якого – популяризувати творчість «забутих» поетів та письменників рідного запорізького краю та української діаспори. Підтримку проекту здійснює Центр підтримки демократичних журналістських ініціатив та електронна бібліотека «Diasporiana».

 

 

Першою відкриває серію публікацій про видатних земляків, збірка віршів «Іду я рідною землею» запорізької поетеси Зінаїди Прокопівни Бeбешко. Перевидання збірки З. Бебешко «Іду я рідною землею» стало можливим завдяки роботі вихованців українського літературного гуртка (при Палаці дитячої та юнацької творчості), а також завдяки активній діяльності їхньої керівниці та колишньої учениці Зінаїди Прокопівни – Поповської Ірини Вікторівни.
Завдяки Роману Коробському, завідуючому навчальною лабораторією теле, радіо та фотосправи ІЖМК, став можливий аудіозапис віршів поетеси для поширення їх через мережу Інтернет.
Біографічна довідка. Зінаїда Прокопівна Бeбешко народилася 7 лютого 1939 р. в с Терновому (Пологівський район, Запорізька область). У 1969 році закінчила Запорізький державний педагогічний інститут в м. Запоріжжя. Працювала вчителем української мови та літератури в різних школах м. Запоріжжя та області. Літературну творчість почала в 1957 році. З того часу друкується в районній, обласній і республіканській пресі. Останні роки керувала літературним гуртком при Палаці дитячої та юнацької творчості. В 1993 вийшла перша збірочка «Самоцвіти», а в1995 році – «Оксанчині сніжинки». В 2002 році була видана збірка «Іду я рідною землею», а в 2014 році збірка була перевидана силами літературного гуртка при Палаці дитячої та юнацької творчості.
Наступна публікація буде присвячена Володимиру Свідзінському, українському поету та перекладачу, якого спалили НКВДісти в сараї як політичного злочинця.

Кафедра журналістики, реклами і соціальних комунікацій