Як у Класичному приватному університеті Україну відкривали

У вересні минулого року всю країну охопив освітній бум під назвою – «Відкривай Україну», що є наймасштабнішим освітнім проектом для учнів 7-11 класів малих міст України.
Ви тільки-но уявіть – 284 міста, 24 обласних центри, тисячі шкіл, 1 000 команд, 18 000 учнів, 1 200 вчителів, сотні партнерів, сотні доброчинців, сотні кураторів, тисячі прихильників. І все це заради однієї спільної мети – створити середовище для розвитку підлітків малих міст України.

 

 

І ось, коли командоутворення, робота з ідеями, критичне мислення, проектний менеджмент, реалізовані шкільні та міські проекти лишилися позаду, настав його час – час півфіналу, яким і став Фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну». Ця знакова подія одночасно гриміла у дев’ятьох обласних центрах нашої країни. У дев’ятку «щасливчиків» потрапило і місто козацької слави – Запоріжжя. Для команд Південного регіону, а саме – Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської областей радо відкрив свої двері саме Класичний приватний університет. Університет, який йде в ногу з часом і по-праву залишається кращим із кращих!
03 червня. Субота. У багатьох вихідний. А в нашій альма-матер дзвінко і шумно, мов у вулику. Ще б пак, це дві сотні дітей разом зі своїми кураторами та батьками в очікуванні на результати півфіналу, але вони будуть набагато пізніше. Спочатку нашим гостям доведеться пройти серію майстер-класів, познайомитися з новими та цікавими людьми, відправитися у захоплюючу подорож, знайти однодумців і не загубити себе. Але про все по черзі.
Ранок почався далеко не з кави, і поки одні селфінилися на фоні КПУ, інші – уже займали свої місця в актовій залі…

На годиннику десята з «хвостиком» ранку, яка сповіщає про початок довгоочікуваної події для учасників та учасниць освітнього проекту «Відкривай Україну». І ось вона – святкова мить. Під бурні оплески на сцені з’являється прекрасна ведуча, сповіщаючи про урочисте відкриття фестивалю. Команди «знайомляться» з журі, якому належить гідно оцінити з любов’ю реалізовані міські проекти. 
Проректор з навчально-виховної роботи, професор Сергій Анатолійович Білоусов радо вітає усіх гостей на території нашої альма-матер, бажаючи майбутнім абітурієнтам насичено і корисно провести час, забравши з собою найприємніші моменти.
Вітальні слова лунають і з вуст гості зі столиці – представниці БФ «З країни в Україну» Альони Скворцової та представника влади, заступника директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації начальника управління Захарчука Віктора Миколайовича.

Урочиста церемонія закінчується на позитивній ноті – музичним подарунком у виконанні талановитої дівчини, студентки музичного училища ім. П. Майбороди Вікторії Бабишкіної. Фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну» відкрито!
Починається найцікавіше. Команди разом зі своїми супроводжуючими, роль яких виконували студенти і студентки Класичного приватного університету та коледжу КПУ, відправляються на майстер-класи від професійних викладачів нашої альма-матер та спеціально запрошених гостей.
Що того дня юні супергерої тільки не робили. Разом із досвідченими фахівцями Інституту журналістики і масової комунікації пробували себе у ролі журналістів та фотокорів, вправлялися у дизайні, вчилися визначатися з майбутньою професією і навіть «подорожували у часі». А потрапивши у стіни Інституту управління діти пробували себе у ролі керівників, розгадували секрети професійного та особистого успіху, розробляли ефективну карту місцевості та відкривали для себе мистецтво створення веб-додатку. Мали школярі гарну нагоду відчути себе і в ролі популярного сищика «Шерлока Холмса». Це стало можливим у класі криміналістики Інституту права, де діти на власні очі побачили як беруться відбитки пальців. 

Своїми майстер-класами радували наших юних гостей місцеві та столичні активісти, демонструючи чудо-техніки 3-D моделювання, 2-D анімації, професійне кеш-флоу та неформальний підхід до вирішення навіть самих найскладніших життєвих ситуацій використовуючи метод лікарняної клоунади.
Трудився не покладаючи рук і профорієнтаційний відділ університету – на території вишу майорів намет, в якому юних супергероїв знайомили з найкращими Інститутами. 
Відчули себе школярі і в ролі «Магеллана», відкриваючи нові, не кожному бачені куточки ВНЗ. Як показала екскурсія по університету, юні мандрівники були у захваті від того виру життя, яким живе Класичний.
У 209-й аудиторії головного корпусу протягом дня активно працювала «Зона кави», де команди разом зі своїми супроводжуючими не раз зазирали, аби «заморити черв’ячка». Тут же діти і волонтери могли смачно пообідати. З боку навчальна аудиторія могла здатися міні кав’ярнею, де постійно вирувало життя.

А тим часом у актовій залі команди по черзі презентували свої реалізовані проекти на осуд компетентного журі, демонструючи все те, чого вони навчилися за цей навчальний рік, чого досягли, що створили і втілили в життя. Тут вир емоцій просто зашкалював, не даючи градусам позитиву і натхнення опуститися бодай на похибку нижче.
Даремно не гаяли часу і батьки з освітянами. Для них у 222-й аудиторі активно працювала «Зона панельних дискусій». Обмін досвідом, обговорення, дебати, вебінар, дискут, презентації нових ідей та проектів – все це прихильники інноваційної освіти забрали з собою.
На першому поверсі головного корпусу у повітрі витали неабиякі пахощі. Ще б пак, адже там представники університету організували справжній продовольчий ярмарок. Краса, очей не відірвати. Не в кожному виші таке побачиш. 
Якщо піднятися на два поверхи вище, то можна було побачити виставку дитячих проектів, до яких кожна команда підійшла з особливим ентузіазмом. Діти не лише розглядали творіння своїх конкурентів, а й оцінювали їх, виставляючи відповідні бали.

І ось, коли нарешті усі маршрути пройдено, перепони подолано актова зала знову наповнилася людьми і зажила своїм звичним святковим життям. Поки члени журі підводили підсумки, діти не гаючи ні хвилини організували імпровізований концерт, вкотре доводячи усім, що вони талановиті, енергійні, невгамовні мешканці своєї країни. На зміну веселим пісням і запальним «па», прийшли оголошення результатів.
Журі було не просто обирати найкращих, адже кожен проект по-своєму особливий, необхідний, і важливий, але у кожній битві є свої переможці і переможені.
Лунає музика. На сцену знову виходить чарівна ведуча сповіщаючи про те, що ось-ось настане та мить, на яку всі так довго чекали. Але перш, ніж ми дізнаємося імена переможців варто відмітити учасників/учасниць усіх команд, які на очах всієї України перетворювалися на свідомих і активних підлітків, які й надалі бажають робити свої міста кращими та комфортнішими. 
І ось, трійку переможців Південного регіону та фіналістів освітнього проекту «Відкривай Україну» визначено! Уже зовсім скоро команда «Ray of hope» із міста Бердянськ Запорізької області, команда «ГУК» Херсонського краю із міста Каховка та команда Дніпропетровщини «Voice generation» із міста Першотравенськ поїдуть до столиці змагатися за першість.

Відеозвіти міських проектів команд-переможців можна переглянути за посиланням: 

- Запорізька область: команда "Ray of hope", м. Бердянськ
- Херсонська область: команда "ГУК", м. Каховка
- Дніпропетровська область: команда "VOICE GENERATION", м. Першотравенськ

Не важливо, хто переможе на всеукраїнському рівні і яка п’ятірка отримає гранти на реалізацію своїх проектів та поїздку закордон. Ці діти уже переможці! Важливо те, що вони усвідомили, що у кожному з них живе маленька зміна, яка здатна творити, реалізовувати, втілювати, досягати. Найголовніші перемоги цих дітей ще попереду. А поки для них лунає вітальна пісня у виконанні талановитого хлопця, фіналіста престижного конкурсу Всеукраїнського фестивалю "Червона рута" Германа Романченка. На цій позитивній ноті Фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну» закрито!
Приємно, що саме Класичний приватний університет став майданчиком на якому зароджувалася нова освітня історія. Історія, яка ще довго нагадуватиме про себе, адже ми ніколи не припинемо відкривати для себе нову, квітучу, незалежну Україну. 
PS: Величезна вдячність керівництву, проректорату, викладачам, студентам, усім тим людям, які допомагали творити фестиваль інноваційної освіти «Відкривай Україну». Завдяки вам ця подія відбувалася і подарувала непідкупну радість тим, хто так довго на неї чекав. Колись ці діти виростуть і неодмінно віддячать вам взаємністю. А поки я говорю щире дякую кожному/кожній із вас! Робіть те, що любите, любіть те, що робите і знайдете себе справжніх!

З повагою і вдячністю,
Ірина Ярко