Міжнародну конференцію «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» та Дні української діаспори у Львові відвідали викладачі кафедри журналістики, реклами і СК КПУ

50-ліття Світового Конгресу Українців... Дні української діаспори у Львові… Дійство, яке вразило своїм масштабом, своїми можливостями, ресурсами та потенціалом викладачів кафедри журналістики, реклами і соціальних комунікацій Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету – к.соц.ком., доцента В.А. Ковпак та ст. викл. А.В. Кліщ!

 

 

 

У підготовці до прийняття української діаспори у Львівській області було створено Організаційний комітет на чолі з Головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою, до якого також увійшли ключові особи з мерії та області, зокрема Андрій Садовий (міський Голова), Юрій Бобало (Ректор Львівської політехніки), Василь Вовкун (Директор Львівської опери), о. Богдан Прах (Ректор Українського Католицького Університету) та представники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою.

Який ідейний , смисловий, соціальний та соцієтальний капітал має світове українство та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки(МІОК)! Офіційне відкриття біля пам’ятника Андрею Шептицькому на площі Святого Юра мало знаковий контекст, Святкове Богослужіння в Архикатедральному Соборі Св. Юра об’єднало всіх спільною молитвою – закордонні делегації, українців із різних куточків країни, виставка, присвячена 50-річчю створення СКУ, наче диктувала паролі історичної пам’яті, національні коди у витворах мистецтва, а Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», учасниками якої стали й викладачі кафедри, вражала переліком піднятих питань співпраці української діаспори, просування іміджу нової України у світі, посилення українських громад у формуванні громадської думки в країнах проживання, мовні проблеми, права людини. Ірина Ключковська, директор МІОК НУ «Львівська політехніка», Евген Чолій, Президент СКУ, Рафат Чубаров, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Святослав Вакарчук, Ірина Халупа та багато-багато знакових постатей виголошували свої промови в рамках цього заходу.

Назавжди залишиться в пам’яті урочиста акція «Шана героям» на Личаківському цвинтарі як моральний, ціннісний орієнтир, як свіча сумління. Справжньою родзинкою насиченої програми стала акція «Українці разом – майбутнє за нами!» у Саду Світового Українства (у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»), де кожен українець мав нагоду замаяти стрічечками своєї країни проживання деревце української громади за кордоном. Покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, неймовірна виставка «Українські художники діаспори у збірках Національного музею у Львові ім. А. Шептицького» красивими, символічними полотнами вписалися у світовоукраїнський простір Львова. Ну а апогеєм вражень стало історично-музичне, мультимедійне дійство «Ремінісценції. UA», яке розкриває маловідомі сторінки історії України, розповідає про замовчуване: ХТО, ЯК і НАВІЩО упродовж багатьох століть нищив модерну культуру України, гальмував стрімкий розвиток українців як нації…
Сподіваємося, що ця подія відкриє і для нас нові простори інтелектуально-культурного відродження!