Студенти Інституту журналістики і масової комунікації на виставці «Bauhaus Zaporizhzhia»

Студенти групи ДДЗ-116 Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету відвідали галерею «Barannik», де відбулося відкриття композиції музею Запорізького конструктивізму.
На виставці були представлені унікальні архівні фотографії, документи, креслення і плани архітектурної спадщини Запоріжжя. Їх показували в порівнянні з житловими районами-пам'ятниками модернізму в Берліні і в містах Саксонії-Анхальт.

 

Саме ця виставка стала першим етапом міжнародного проекту зі збереження модерністської архітектури «Баухаус - Запоріжжя». Складається вона з науково-практичної конференції, виставок в галереї «Barannik» та в ДК «Металург», воркшопів для німецьких і українських студентів, а також зустрічей із жителями Соцмістечка і розробки оформлення двору Круглого будинку. Організатором проекту виступило Генконсульство ФРН (офіс в Дніпрі) у партнерстві з неурядовою організацією «UrbanFormsCenter», галереєю сучасного мистецтва «Barannik» і професором Томасом Фліерлом (Німеччина). А проходить він у рамках Тижня Німеччини у Запоріжжі. Головний його об'єкт – архітектура Шостого селища - Соцмістечка, в якому відображені передові тенденції міжвоєнного модернізму, наближені до ідей німецької школи Баухаус.

Як відзначають координатори заходу, проблема збереження архітектури 1920-1930-х років є надзвичайно гострою, адже вона досі не отримала належної оцінки, а сам проект покликаний привернути увагу до збереження модерністської архітектури. У школі в 11-му класі у мене був предмет «Історія рідного краю». Пам’ятаю, як нам вчителька дала одне із завдань – підготувати презентацію на тему «Архітектура Запоріжжя 20-30 рр. і 50-70 рр.». Як же важко було знайти фотографії того часу, навіть за допомогою Інтернету. Уже тоді, створивши презентацію, я зрозуміла, яка архітектурна спадщина є в нашому місті, і яке ж було моє здивування і захоплення від побачених раритетних фотографій та архітектурних проектів на виставці в галереї «Barannik». Було цікаво і пізнавально дізнатися спільність універсальності явищ запорізького модернізму і школи Баухас. У наш час, коли все перебудовується і модернізується дуже гостро постає проблема збереження модерністичної спадщини Запоріжжя.
Як на мене, цей міжнародний проект і виставка, яку я відвідала зі своїми одногрупникам, має на меті привернути увагу до збереження модерністичної архітектури Запоріжжя та пробудити у містян поняття значимості архітектурної спадщини, яка знаходиться поряд з нами та допомогти врятувати її.

Олександра Самойлова
студентка ІІ курсу, групи ДДз-116
Інституту журналістики і масової комунікації