Постійне професійне удосконалення викладача журналістики – необхідність зумовлена появою нових напрямків розвитку «четвертої влади». Викладачі кафедри журналістики, реклами й соціальних комунікацій Інституту журналістики й масової комунікації КПУ - Вікторія Ковпак, д. соц. ком., та Алла Кліщ, старший викладач стали слухачками І етапу міжрегіонального навчального семінару «Фактчек як інструмент протидії маніпуляції та фейкам. Методика впровадження в навчання».
Протягом вихідних, 20-21 квітня, керівник проекту «Без Брехні» Олександр Гороховський, автор першого в Україні практичного посібника «Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи» та куратор Асоціації міжнародних справ (АМО, Чехія) Валентина Люля розповідали про фактчек як тренд: структуру та об’єкти досліджень за концептом фактчекінгу, про відмінності фактчек-розслідування від класичного розслідування, про джерела заяв, критерії досліджуваних та недосліджуваних заяв.
На другий день (22 квітня) викладачі журналістики не лише із Запоріжжя, але і Дніпра, Харкова, Маріуполя, на практиці розглядали досліджувані та недосліджувані заяви, встановлювали вердикти, розбирали алгоритм побудови доказової бази та вчилися відрізняти фактчекінг від верифікації.
По закінченню семінару, учасники отримали сертифікати, комплект навчальних посібників та зробили колективне фото на згадку про дружні та інформативні вихідні.
Організатори: Асоціація міжнародних справ (АМО, Чехія), Міністерство закордонних справ Республіки Чехія, перший український фактчек-портал «Без Брехні».
Кафедра журналістики, реклами і соціальних комунікацій
- 1678 reads