На початку листопада у стінах Львівської політехніки відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні методи збереження інтелектуальної спадщини української еміграції». Захід організував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою у співпраці з Інститутом журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету м. Запоріжжя. Робота семінару відбувалася у форматі доповідей та дискусій за круглим столом.
Ключову доповідь на семінарі виголосив Олег Богуславський, проф., д. н. з соціальних комунікацій, директор Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету. У ході доповіді було презентовано проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції та розсіяння «Diasporiana» – найбільшу в Україні та світі електронну бібліотеку видань української діаспори, засновником якої є п. Богуславський. За словами доповідача, станом на 2018 р. на порталі зосереджено понад 16000 цифрових копій книжкових, періодичних, неперіодичних видань української діаспори, які безкоштовно доступні для ознайомлення широкому загалу.
У семінарі взяли участь науковці та представники з Національного університету «Львівська політехніка», зокрема Інституту гуманітарних та соціальних наук та Інституту права та психології, Центрального державного архіву зарубіжної україніки (м. Київ), Інституту журналістики і масової комунікації Класичного приватного університету (м. Запоріжжя), Львівського історичного музею, Львівської національної академії мистецтв, Львівського національного музею ім. Андрея Шептицького, Інституту народознавства НАН України, Львівської обласної бібліотеки для дітей, Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка, Державного архіву м. Львова, Львівської академії друкарства, Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки, Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки, Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», ГО «Агенція європейських інновацій», Львівського музею історії релігії, Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів, Львівської універсальної наукової бібліотеки.
Доповіді, виступи і дискусії учасників семінару дали можливість здійснити продуктивний обмін думок, а також зміцнити зв’язки між різними державними інституціями та громадськими установами для започаткування співпраці та створення спільних проектів.
Інформація та фото – http://miok.lviv.ua/?p=16196
Фото Йосипа Марухняка та Наталії Павлишин
НАГАДАЄМО: Інститут журналістики та масової комунікації активно співпрацює з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка», так минулого року ІЖМК спільно із МІОК мандрівну виставку «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.
Кафедра журналістики та української філології ІЖМК
- 1570 reads