Всеукраїнська науково-практична конференція

Всеукраїнська науково-практична конференція «Андріївські читання» «Духовність і громадянське суспільство в умовах глобалізації»

15 грудня 2011 р. за сумісної організації Класичного приватного університету та Запорізької єпархії української православної церкви відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Андріївські читання» «Духовність і громадянське суспільство в умовах глобалізації».

Конференція стала добрим підґрунтям на шляху інтеграції Церкви та освітнього простору у формуванні особистості. Особливо в сучасних мінливих умовах, коли євроінтеграція, процеси глобалізації, соціальні метаморфози приводять до катагенезу духовного обличчя сучасної людини, а часто і до його деструкції. Нові умови життя вимагають модернізації та стимуляції соціальної активності різних суспільних інститутів. Необхідність такої роботи пов’язана з турботою про добробут нації та відновлення її морального обличчя. Логіка цього процесу вимагає вироблення системи синергії освітніх структур і традиційних релігійних організацій, для відродження духовного потенціалу українського народу, а також формування стратегії інтеграції духовних цінностей в освітній простір. Саме це й стало метою проведення науково-практичної конференції.

Як відомо, будь-яка добра справа починається з молитви... Отже і конференцію було розпочато молитвою Царю Небесний, яку до сердець усіх присутніх доносив єпархіальний хор.

Ректор Класичного приватного університету, д.н.держ.упр., професор Огаренко Віктор Миколайович представив вельмишановних учасників пленарного засідання, серед яких були присутні:

Високопреосвященний Лука, архієпископ Запорізький та Мелітопольський, кандидат богослов’я.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Високопреосвященний Антоній, архієпископ  Бориспільський вікарій Київської Митрополії, голова Навчального  комітету при Священному Синоді УПЦ, професор, Ректор Київської духовної  академії і семінарії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ярмощук Микола Анатолійович, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

Бойко Зінаїда Михайлівна, заступник міського голови

 

 

 

 

 

 

 

 

Пашков Володимир Васильович, ректор Запорізької академії післядипломної педагогічної освіти

 

 

 

 

 

Також у роботі конференції взяли участь:

Протоієрей Ігор Володимирович Рябко, к.держ.упр., завідувач кафедри богослов’я Інституту управління Класичного приватного університету.

Монаєнко Антон Олексійович, д.ю.н., доцент, проректор з наукової роботи Класичного приватного університету

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тягушева Олена Георгіївна, к.держ.упр., проректор з допрофесійної підготовки, заступник директора НОК Класичного приватного університету

 

 

 

 

 

Глазунов Володимир Володимирович, к.філос.н., доцент, директор інформаційно-аналітичного центру Класичного приватного університету

 

 

 

 

 

 

 

 

Ядранський Дмитро Миколайович, д.соц.н., професор, завідувач кафедри соціології Інституту інформаційних та соціальних технологій Класичного приватного університету

 

 

 

 

Циверенко Ганна Павлівна, заступник директора з науково-педагогічної роботи Інституту управління Класичного приватного університету

 

 

 

 

Загалом, у роботі конференції взяли участь вищі навчальні заклади з 7 областей, серед яких: Запорізький національний університет, Київська духовна семінарія та академія, Полтавська духовна семінарія, Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького, Уманський державний педагогічний університет ім. П. Тичини, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка.

Обговорення під час пленарного засідання конференції відбувалися за такими тематичними напрямами:

– інтеграція духовних цінностей в освітній простір;
– віра та освіта: суспільство, школа, сім’я, в ХХІ сторіччі;
– духовні цінності та сучасне суспільство;
– наука, освіта, культура: духовно-моральні основи та шляхи розвитку;
– місце Православної церкви в процесі подолання духовної кризи;
– відродження духовного потенціалу українського народу;
– механізми взаємодії Церкви та Держави в умовах глобалізації;
– асиміляція культур в умовах глобалізації.

 

 

  

За результатами проведення конференції було прийнято резолюцію, визначено ряд найважливіших проблем розвитку духовності України в сучасних умовах та з метою вирішення визначених проблем було схвалено пропозиції доповідачів, які були сформульовані у практичних рекомендаціях.

Під час конференції працювала виставка робіт запорізьких фотохудожників. Переможців єпархіального фотоконкурсу «Наследие святого апостола Андрея Первозванного», який проводився з благословення Високопреосвященного Луки, архієпископа Запорізького та Мелітопольського, було нагороджено почесними грамотами та цінними призами. Лауреатами конкурсу стали Євгеній Кугатов, Олег Бугайов та Ксенія Кіорпе.