ІНСТИТУТ УПРАВЛІННЯ ЗІБРАВ ПРАЦІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, НЕБАЙДУЖИХ ДО ПИТАНЬ ЕТИКИ У СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ

19 лютого 2013 р. Інститутом управління КПУ, а саме кафедрою гуманітарних дисциплін ІУ КПУ, у межах НОК було проведено круглий стіл на тему „Перспективи етики у сучасній українській школі”, до якого було залучено вчителів та заступників директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області.

 

 

 

 

 

 

Ідейним натхненником круглого столу з актуальних питань етики став професор кафедри гуманітарних дисциплін ІУ КПУ, доктор філософських наук Лев Миколайович Сіднєв.

  

Круглий стіл привітальним словом відкрила проректор з науково-педагогічної роботи – директор Інституту управління КПУ, доктор наук з державного управління, професор Анжела Віталіївна Мерзляк.

 

 

Зі вступним словом виступив завідувач кафедри гуманітарних дисциплін, доктор політичних наук, професор Валентин Матвійович Северинюк.

 

 

Про методичну взаємодію між навчальними закладами у системі „школа – університет” у межах НОК доповіла проректор з науково-педагогічної роботи та допрофесійної підготовки, кандидат наук з державного управління, доцент Олена Георгіївна Тягушева.

 

На засіданні круглого столу були присутні представники ЗЗШ №14, ЗЗШ №32, Запорізького ліцею №62, Запорізької гімназії №47, Запорізького навчально-виховного комплексу №101, Запорізької гімназії “Контакт”,  ЗСК – інтернату, Хортицького навчально-реабілітаційного центру, Петро-Михайлівської ЗЗШ Вільнянського району та інші.

 

 

На засіданні круглого столу були порушені важливі питання:
1. Що показує та доводить досвід викладання етики в 5-6 класах середньої школи?
2. Про що свідчить досвід викладання етики у вищій школі?
3. Чи може шкільний предмет „Етика” сприяти формуванню моральних рис?
4. Навіщо громадянинові України бути моральним?
5. Чи зацікавлене українське суспільство та держава у високій моральності своїх громадян?
6. Чи варто викладати в середній загальноосвітній школі такі предмети як „Основи християнської етики” і „Християнська етика в українській культурі”?
7. Чи потрібний учителям „Кодекс етики”?

Сподіваємось, що круглий стіл сприятиме вирішенню складних питань етики та моралі, які є дуже актуальними у сучасному суспільстві на шляху виховання молодого покоління!