ДЕ НАЙКРАЩІ СТУДЕНТИ?

  З дня 18-го по день 20-й місяця весняного квітня року 2012 в славетному місті Херсоні у відомому Херсонському державному університеті відбувався ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки „Журналістика та інформація” спеціальностей „Журналістика” і „Реклама та зв’язки з громадськістю”.

  Колись, у давнину, а було це десь в році 1778, у вісімнадцятий день червня. Тоді Катерина ІІ, імператриця „многая й многая”, наказала створити на Чорноморському узбережжі місто Херсон. Назву обрала сама, щоб пам’ятали всі про славетні часи античності, із натяком про сусідство до Херсонесу.

  Саме так, а може і не зовсім так, більше двох століть тому почалася історія перлини Таврії. І саме сюди ми поїхали аби себе показати, про рідний університет розповісти й на інших подивитися. Нагода потрапити на Всеукраїнську студентську олімпіаду випадає не всім. Проте, не дивлячись на велику відповідальність й чималеньке хвилювання, вона того варта. Для нас це обернулося пригодою й закоханістю в таврійське небо, хоча починалося все не зовсім гостинно.
  Пригоди почалися ще за довго до околиць Херсона, але близько до рідного Запоріжжя. Відправлявся наш веселий потяг з одинадцятої платформи в незвіданій південній частині Міського залізничного вокзалу. Це десь там, направо за могутніми світлими стінами залів ... Якщо не знати точні координати, то нагадує платформу 9 і ¾ з «Гаррі Потера». Не вирушайте в дорогу з настільки таємничої платформи, а зважившись будьте готові до сюрпризів і незвичних пасажирів. Перевірено на собі. Не встиг наш паровозик відтягнутись хоча б на півтори години від козацької землі, як уже встав ще на півтори години в Федорівці. На наше питання „Чого стоїмо? Кого чекаємо?” провідниця відповіла оригінально: „Спочатку потяг не пускали, а потім колію розібрали”. І що тут скажеш?
  Отже, на херсонську землю ми прибули з годинним запізненням. Хоча організатори в телефонній розмові запевнили, що нас будуть зустрічати й ввечері (за розкладом потяг „Запоріжжя-Одеса” приходить о 21.00), хліб з сіллю ніхто на перон не виніс. Тож шлях до гуртожитку ХДУ довелося шукати за зірками. А далі, зіграти в цікаву гру „піди туди, не знаю куди”. Пам’ятаєте, як у казках? Так ми блукали, як казкові герої між замками, від третього гуртожитку до четвертого, а гостинно зустрічати ніде не хотіли. „Ми на вас зранку чекали!” – ось і вся відповідь. Хто винен в тому, що приїхати із Запоріжжя можна лише або 17 квітня, або 18, але вже після 1-го туру олімпіадних завдань? Близько 23.00 ми нарешті змогли обдивитися апартаменти студентського „готелю”. Одразу ж дізналися ще одну приємну новину, що води в крані завтра не буде, бо її хлоруватимуть в усьому місті. Хто винен, що херсонська влада вирішує хлорувати воду, коли саме сюди з’їжджаються студенти з усієї України?!
  Нарешті настав ранок. Оскільки це був ранок офіційного відкриття заходу, то й наше життя стало кращим. Знову як у казці, зі „скриньки” з’явився привітний парубок, студент ХДУ, який і дорогу до „міста науки” показав, і екскурсію університетом провів.
До речі, олімпіада саме зі спеціальностей „журналістика” і „реклама та зв’язки з громадськістю” проходить в Херсонському державному університеті вперше. Але, не дивлячись на це, до участі було заявлено 72 анкети із 21 ВНЗ України. Луганськ, Одеса, Тернопіль, Харків, Дніпропетровськ, Львів – це далеко не весь перелік міст, з яких кращі студенти своїх ВНЗ приїхали боротися за пальму першості.
Коли ми нарешті побачили нашу відому на весь світ українську гостинність, на душі покращало. Нам і музей університету показали, й його столітню історію розказали, і де смачненько попирувати можна і…
  Після вітань-братань, офіційного відкриття й обіду (на голодний шлунок хто ж добре буде думати), писали тести. У 50 питань організатори вмістили усі сфери, суміжні журналістиці: історію, телебачення, електронні ресурси, правопис української мови и т.п. Аби студенти зблизилися й краще роззнайомилися між з собою та із членами журі, наприкінці дня запланували майстер клас „Сучасна журналістика в лінгвістичній парадигмі”. Проте парадигму замінили вірші про кохання, анекдоти про журналістику й реклама у 3D вимірі. Результати тестових завдань були відомі вже наступного ранку. Але відкривати таємницю фаворитів поки зарано.
Треба сказати, що другий день олімпіади був найбагатшим на враження, найлюб’язнішим на спілкування. Аби написати творче завдання, яким виявився репортаж, нам довелося відвідати ІІ Міжнародний туристичний форум „Розвиток екологічного туризму в країнах Чорноморського басейну: ресурси та інновації”. Для Херсону це визначна подія. Форум – майданчик, на якій з’їжджаються посли, консули, торгові аташе, бізнесмени з усіх регіонів України й більшості країн світу. В усіх цих людей одна мета: зробити Херсонщину привабливою для туристів й інвестиційно вигідною. До того ж, не одна урочистість на чорноморському узбережжі не проходить без почесного караулу курсантів Херсонської Державної морської академії. Ще, відкриваючи олімпіаду, Володимир Павлович Олексенко, директор Інституту філології та журналістики ХДУ, попередив: „Хлопці в нас гарні, тож дівчата можуть додому й не повернутись”. Ой, у формі гарні… А ще, одразу ж біля сходинок Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, де відбувався форум, оживали українські ремесла: ткали, кували, гончарили. А ще, тільки тут можна було просто пожартувати із шановним професором. А ще… Гарний був другий день, не рахуючи, що треба було писати творче завдання.
  В день закриття, 20 квітня, закінчилися буревії погодні й душевні. Виявилося, що над Херсоном незвично блакитно-мрійне небо, що тут незрозуміло зелена соковита трава й казково незвичайна музична вулиця (ім. А.В. Суворова). Коли вода, вогонь і мідні труби пройдені завжди настає полегшення й трошки сумно, що все закінчується. Закриття ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки „Журналістика та інформація” відбулося швидше, ніж вона сама. Переможці отримали пошану, визнання, а також грамоти й флеш-носії в подарунок. Нарешті можу відкрити вам всі таємниці. Отож, ось імена тих, кому підкорився „Олімп”:

зі спеціальності „Журналістика”:
І місце – Щедрінський Олександр Геннадійович (Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова);
ІІ місце – Калашник Сергій Валентинович (Запорізький національний університет);
Коваль Юлія Сергіївна (Сумський державний університет);
Німченко Олександра Олександрівна (Херсонський державний університет);
Степаненко Зоряна Олександрівна (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Інститут журналістики);
ІІІ місце – Дуб Юлія Іванівна (Ужгородський національний університет);
Чередниченко Анна Олександрівна (Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна);
Швець Катерина Сергіївна (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка);
Пономаренко Катерина Ігорівна (Херсонський державний університет).

зі спеціальності „Реклама та зв’язки з громадськістю”:
І місце – Немикіна Валерія Олегівна (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка);
ІІ місце – Степанченко Юлія Станіславівна (Дніпропетровський національний університет);
ІІІ місце – Петрук Анастасія Олександрівна (Одеський національний університет імені І.І.Мечникова).
Так, нам соромно: адже ми не змогли привести до Класичного приватного університету „лавровий вінок”. Але, якщо ми вдоволені, це означає, що ми будемо прагнути до нових звершень, вдосконалення й роботи над помилками. До речі, ХДУ отримало право проведення олімпіади аж на три роки. Тож, час підкорити це місто й взяти реванш ще є. А там дивись ми від них естафету й переймемо. Нам же є що показати. Чи не так?

Анастасія Кізерман, літописець ІІІ курсу ІЖМК

Майстер-клас від членів журі: А ви бачили викладачів у 3D?

Таке можна побачити під ногами, прогулючись вулицями Херсону

Відкриття олімпіади: ми розкажемо про це першими

Призидія ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Журналістика та інформація» спеціальностей «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю»

Не один урочистий захід в Херсоні не відбувається без участі курмантів морької академії

Амфора з херсонським повітрям

Тут оживають українські ремесла, як і багато століть тому

Вітаємо, на ІІ Міжнародному туристичному форумі«Розвиток екологічного туризму в країнах Чорноморського басейну: ресурси та інновації».

Генеральні консули, повноважні посли, торгові атташе й бізнесмени – усі тут

На Херсонщині розвивають власний художній стиль

На єдиній в місті пішохідній вулиці ім. А.В. Суворова завжди грає джаз, танго й блюз

Небо над Таврійським краєм

У цей колодязь нас хотіли кинути конкуренти. Його довжина дорівнює 200 м.

Володимир Павлович Олексенко, директор Інституту філології та журналістики ХДУ

Вітаємо студента ЗНУ, колегу й земляка, із перемогою!

Це ми – студентки ІЖМК, представниці Класичного приватного університету на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади

Усі учасники ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Журналістика та інформація» спеціальностей «Журналістика» і «Реклама та зв’язки з громадськістю»