На екскурсії у ТзОВ «Видавничий будинок “Кераміст”»

Під час навчальної практики наша група відвідала ВБ «Кераміст». Чому саме цю типографію обрали наші студенти? Звичайно ж усім було цікаво побачити найкраще видавництво південно-східного регіону, яке оснащено високотехнологічним обладнанням та входить у «Топ-100 найприбутковіших підприємств України». Видавничий будинок приймає замовлення на поліграфічні видання будь-якого рівня складності: від візитівок до друкування справжніх книг.

На початку екскурсії нас ознайомили з раритетним обладнанням, яке звичайно вже не використовується у сучасному виробництві ‑ типографічним станком початку XX сторіччя. Далі ми відвідали виробничі відділи, в яких ознайомилися зі спеціальним технічним обладнанням, яке дає змогу виробляти якісну продукцію.
На виробництві ми були приємно вражені високим рівнем корпоративної культури, яка знайшла відображення у червоно-білих гаслах, що закликали колектив ефективно працювати, підвищувати рівень виробництва продукції та отримувати гідну заробітну плату за свою діяльність. Крім того, кожен працівник видавництва має належне забезпечення у вигляді соціального пакета.

Однак, потрібно зауважити, що навіть, на такому визначному підприємстві, як «Кераміст» є деякі недоліки, що потребують вивчення та вирішення, зокрема специфічний запах фарби може виявитися шкідливим для здоров’я працівників, особливо молодих жінок, які безпосередньо задіяні у виробництві, а також викликає незручності гучний шум, який може спричинити різні захворювання слухового апарату працівників виробництва.

У цілому ми отримали загальне уявлення про структуру поліграфічного виробництва та ознайомилися з усіма етапами друкування поліграфічної продукції.

Кафедра видавничої справи, редагування
та української філології