- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Contact
ВИпадок чи випАдок?
Submitted by Гість on 5 December, 2011 - 11:37
Другого грудня у Класичному приватному університеті відбувся II Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка. Студенти університету та учні старших класів запорізьких шкіл мали змогу перевірити свої знання з української мови: переклад з російської мови українською, виправлення помилок у словосполученнях, правильно розставити наголос та творче завдання.
За словами Людмили Григорівни Пономаренко, завідувача кафедри видавничої справи, редагування та української філології, підсумки та нагородження переможців відбудеться у наступну середу, 7 грудня.
Нагадаємо, згідно з наказом Президента України від 30 вересня 2010 року у 2011 – 2012 навчальному році розпочато проведення ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, урочисте відкриття якого відбулося 9 листопада 2011 року.
Характерною рисою нового конкурсу є те, що в ньому беруть участь не тільки знавці української мови та літератури, а й знавці російської мови та літератури й мов національних меншин, які проживають в Україні та за кордоном.
Конкурс проводиться як щорічний загальнонаціональний та міжнародний захід, спрямований на підвищення рівня знань учнів та студентів з української мови і літератури, рідних мов і літератур, забезпечення їх всебічного розвитку, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні., а також в рамках державної підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Попри існуючі думки, що конкурс імені П.Яцика було замінено на аналогічний конкурс імені Т.Г.Шевченка, ми знайшли офіційну версію Міністерства освіти і науки України (http://www.mon.gov.ua/index.php/ua/6437-9), де чітко вказано, що 9 листопада 2011 року стартували обидва конкурси.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, започаткований у 2000 році Міністерством освіти України з ініціативи Ліги українських меценатів та Освітньої фундації імені Петра Яцика, проходить у чотири етапи серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів, у три етапи – серед студентів вищих навчальних закладів. За підсумками щорічних мовних змагань 14 найкращим переможцям фінального етапу призначаються стипендії Президента України, виплата яких здійснюється з державного бюджету. Цьогорічне урочисте відкриття XII Конкурсу відбудеться у м. Ужгороді 9 листопада – в День української писемності та мови.
Анна Тютюнник, II курс ІЖМК
- 2447 reads