ВИпадок чи випАдок?

Другого грудня у Класичному приватному університеті відбувся II Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді  імені Т.Г. Шевченка. Студенти університету та учні старших класів запорізьких шкіл мали змогу перевірити свої знання з української мови: переклад з російської мови українською, виправлення помилок у словосполученнях, правильно розставити наголос та творче завдання.

За словами Людмили Григорівни Пономаренко, завідувача кафедри видавничої справи, редагування та української філології,  підсумки та нагородження переможців відбудеться у наступну середу, 7 грудня.
Нагадаємо, згідно з наказом  Президента України від 30 вересня 2010 року у 2011 – 2012 навчальному році розпочато проведення ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, урочисте відкриття якого відбулося  9 листопада 2011 року.

Характерною рисою нового конкурсу є те, що в ньому беруть участь не тільки знавці української мови та літератури, а й знавці російської мови та літератури й мов національних меншин, які проживають в Україні та за кордоном.

Конкурс проводиться як щорічний загальнонаціональний та міжнародний захід, спрямований на підвищення рівня знань учнів та студентів з української мови і літератури, рідних мов і літератур, забезпечення їх всебічного розвитку, виховання у молодого  покоління  поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні., а також в рамках державної підготовки до відзначення у 2014 році 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Попри існуючі думки, що конкурс імені П.Яцика було замінено на аналогічний конкурс імені Т.Г.Шевченка, ми знайшли офіційну версію Міністерства освіти і науки України (http://www.mon.gov.ua/index.php/ua/6437-9), де чітко вказано, що 9 листопада 2011 року стартували обидва конкурси.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, започаткований у 2000 році Міністерством освіти України з ініціативи Ліги українських меценатів та Освітньої фундації імені Петра Яцика, проходить у чотири етапи серед учнів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів, у три етапи – серед студентів вищих навчальних закладів. За підсумками щорічних мовних змагань 14 найкращим переможцям фінального етапу призначаються стипендії Президента України, виплата яких здійснюється з державного бюджету. Цьогорічне урочисте відкриття XII Конкурсу відбудеться у м. Ужгороді 9 листопада – в День української писемності та мови.

Анна Тютюнник, II курс  ІЖМК