„По суті”

    20 вересня 2011 року студенти Інституту журналістики і масової комунікації стали учасниками телепрограми „По суті”, що проходить на Запорізькій обласній державній телерадіокомпанії „Запоріжжя”.

    Головна тема передачі – перспективи будівництва мостів у нашому місті. Серед гостей ефіру були представники провідних політичних партій та міської влади, зокрема М. Медведь, А. Іванов, М. Ленченко, М. Прохоров та ін.

    На початку програми для телеглядачів було запропоновано взяти участь в інтерактивному опитуванні та з’ясувати, що є головною причиною повільного будівництва мостів. Варіантами відповідей були – незадовільне фінансування, неефективне використання коштів та політичні спекуляції.

    У розрізі програми демонструвалися відеокадри, в яких було зроблено історичний екскурс у 2004 рік, коли тодішній Прем’єр України Віктор Янукович заклав перший камінь у будівництво.

Ефір продовжило бліц-опитування учасників програми, яке показало, що гості уникають прямих відповідей на запитання. Наприклад, представник партії комуністів не зміг визначити роль цієї партії у будівництві.

    Однією з ключових тем обговорення стала передача мостів у власність держави. «Яка різниця, хто будує, – заявив перший заступник міського голови Андрій Іванов, – головне, щоб ми побачили ці мости». Проте, на думку фахівців, ця процедура може призупинити проект щонайменше на півроку. Хоча Михайло Медведь, представник Управління державного агентства автомобільних доріг, запевнив, що передача власності проходить швидко і ніякої затримки бути не повинно.

    Наприкінці програми незалежним експертам (студентам Інституту журналістики) також надали слово. Проте за десять хвилин свої питання встигли поставити лише три студенти. На рахунок того, чи є передача мостів у держвласність зняттям з себе відповідальності за будівництво, чиновники відповіді не мали. Це запитання викликало досить неоднозначну реакцію гостей. Воно і стало останнім у спілкуванні з експертами, що свідчить про те, що представники влади відверто уникають діалогу з суспільством.

    Також було підбито підсумки голосування. Основними причинами повільного будівництва мостів глядачі назвали політичні спекуляції та неефективне використання коштів. За недостатнє фінансування проголосувало лише 16 осіб з 512 опитуваних. Хоча протягом усієї програми гості наголошували на тому, що саме брак коштів є головною проблемою Запоріжжя.

    Жителі міста можуть лише сподіватися на те, що в найближче майбутнє вони все ж таки отримають нові мости.

Студент 3-го курсу ІЖМК

Роман Коробський