Народна дипломатія в дії

Візит шведської делегації, що складалася із викладачів та студентів університету міста Шовде, завершився проведенням круглого столу в Класичному приватному університеті.  В ході засідання розглядалися актуальні молодіжні теми, зокрема ті, що стосуються студентського життя. Звичайно, що жваво обговорювалися питання організації навчального процесу, методики викладання окремих дисциплін та принципів викладання в цілому на прикладі двох університетів: університету м. Шовде та Класичного приватного університету (м. Запоріжжя).

Проте студенти не тільки навчаються, але і живуть, та ще як «активно», тому не залишилися поза увагою питання їхнього добробуту,  проблеми молодих студентських сімей, майбутнього працевлаштування та ролі держави у цьому процесі. Звичайно, українці не могли не скористатися присутністю шведських студентів, тому більше уваги приділялося саме знайомству із шведським досвідом. За цікавим обговоренням час сплинув дуже швидко: не помітили, як наблизилася хвилина прощання, і аудиторія підвелася на честь прапорів України та Швеції.

Виходили українські студенти із засідання з почуттям того, що дуже багато питань ще не було розглянуто. Та все попереду! За результатами візиту планується підписання угоди про довготривалу співпрацю між Класичним приватним університетом та Університетом міста Шовде. Таким чином, зроблено ще один крок в напрямку зближення двох країн – України та Швеції, причому зроблено цей невеликий, проте важливий крок на рівні народної дипломатії, без допомоги держави, що є свідченням становлення громадянського суспільства.