Групові поїздки для іноземних студентів у Німеччині (Studienreisen)

Мета: Німецька служба академічних обмінів підтримує групові практики у ФРН іноземних студентів під керівництвом викладачів ВНЗ. 

Цілі підтримки:
• Сприяння поглибленню знань за фахом за допомогою відповідних візитів, екскурсій та інформативних бесід;
• зустрічі з німецькими студентами та науковцями для встановлення та підтримки контактів між німецьким та іноземним ВНЗ;
• ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини. Ця частина програми не має перевищувати третину всього періоду фінансування.

Тривалість: Програма має тривати щонайменше 7 днів. Максимальна тривалість стипендії становить 12 днів (включаючи дні приїзду та від´їзду), хоч сама подорож може тривати довше.

Розмір стипендії: DAAD забезпечує медичне страхування, страхування від нещасних випадків та страхування від випадкових пошкоджень чужого майна для всієї групи. DAAD в жодному разі не покриває витрати на проїзд поза межами Німеччини. Подорож самостійно організовується та здійснюється групою або викладачем ВНЗ, який подає заяву на стипендію. Групи з віддалених регіонів України за домовленістю з DAAD можуть в окремих випадках подавати заяву на організовану групову поїздку. DAAD сплачує кожному учаснику на день 50 євро.

Вимоги до пошукачів: Може підтримуватися поїздка групи студентів, зарахованих в одному ВНЗ на одному факультеті як регулярні студенти, починаючи з другого семестра, під керівництвом викладачів ВНЗ, з метою відвідання декількох університетів (не менше двох) у Німеччині. Курс навчання в університеті не може закінчуватися одразу після поїздки. Групова поїздка може служити, серед іншого, зміцненню нових контактів та встановленню партнерств. Подавати заяву на стипендію може лише український ВНЗ.
За домовленістю з DAAD як виключення до складу груп можуть входити окремі аспіранти. Для забезпечення успішного перебігу поїздки всі учасники мають володіти однією з мов програми (як правило, німецькою або англійською) на приблизно однаковому рівні. Кількість учасників може бути не меньшою за 10 і не більшою за 15 осіб. Додатково може бути профінансований один викладач ВНЗ як супроводжуюча особа.

Подання заяв: Подавати заяву можуть викладачі українських ВНЗ.

Cтроки: Заяви на Studienreisen подаються лише у режимі онлайн у такі строки:
до 01.11. для поїздок, які розпочинаються з 01.03. (Рішення з боку DAAD приймається у середині січня);
до 01.02. для поїздок, які розпочинаються з 01.06. (Рішення з боку DAAD приймається у середині квітня)
до 01.05. для поїздок, які розпочинаються з 01.09. (Рішення з боку DAAD приймається у середині липня).

Додаткова інформація у відділі міжнародних зв’язків
і роботи з іноземними студентами (каб.219)