ЯК У КІНОКЛУБІ КЖСК «АРТ і ФАКТ» «ГРАЛИСЯ З РОЗУМОМ»

У кіноклубі «АРТ і ФАКТ» кафедри журналістики і соціальних комунікацій 16 листопада відбулося чергове засідання кіноманів, яких цього разу об’єднали «Ігри розуму» - біографічна драма Рона Говарда за однойменною книгою С. Назар. Фільм отримав чотири «Оскари» (найкращий фільм, адаптований сценарій, режисура, актриса другого плану Дженіфер Конеллі), нагороду «Золотий глобус» і був відзначений декількома призами BAFTA. Прем'єра фільму відбулася 21 грудня 2001 року в США. Фільм був позитивно сприйнятий критиками і зібрав понад 300 млн доларів по всьому світу.

Цей шедевр кінематографії викликав неабияку зливу емоцій, думок – різнопланових, дискусійних. Дуже небагато картин, які здатні так сильно зачепити почуття! В аналітичному батлі зійшлися першокурсники напряму підготовки журналістики ІЖМК, школярі ЗОШ № 41, студенти коледжу КПУ, наші друзі – журналісти з факультету «Журналістики» ЗНТУ та члени Студентської ради КПУ.

Одні доводили, що ця картина – це ще один доказ того, що для цього шедеврального кіно не потрібні барвисті спецефекти. Головне для гарного кіно - це те, щоб глядач після перегляду усвідомив щось нове, зміг знайти головну думку, яку намагалися донести сценаристи. Інші звинувачували режисера у технічній невідповідності добору персонажів задуму фільму.

Магістри доводили «першачкам» та школярам, що «Ігри розуму» зрозуміти під силу далеко не всім; необхідно, щоб глядач мав життєвий досвід. В іншому випадку йому не вдасться об'єктивно оцінити картину. 

Тож, розібраний на дрібнесенькі деталі геніальний фільм, ще раз підтвердив свою багатогранність. 

Головні теми фільму - геніальність і кохання, слава і визнання. До чого може призвести одна лише геніальність? Тільки людина, яка має характер одинака, здатна придумати щось таке, чим будуть захоплюватися мільйони людей? Чи можливо геніальному вченому жити без любові та підтримки рідних, визнання колег? 

На ці питання, уявляючи «фантоми» головного героя, намагалися відповісти учасники кіноклубу за філіжанкою гарячої кави!

Тож, приєднуйтеся до нас в імпровізованому кінозалі (ауд. 318 / 217) на наступному засіданні! 

Чекайте оголошення або телефонуйте: (061) 220 – 58 – 57!

І не забувайте читати рецензії на переглянуті фільми: http://journalist.zp.ua/mystetska-zala/kinoklub-art-i-fakt!

 

З повагою і надією на зустріч, КЖСК