Стратегію розвитку туризму у місті Запоріжжі на 2014-2018 роки в життя! – так вирішили учасники Круглого столу: «Роль та місце студентської молоді у активізації населення щодо реалізації Стратегії розвитку туризму у місті Запоріжжі»

Студенти та наукові працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Класичного приватного університету підтримали прагнення громади, влади та представників бізнесу щодо впровадження Стратегії розвитку туризму у місті Запоріжжі.

 

 

 

Високо оцінили ті наукові та практичні надбання і інновації, які є результатом спільних ініціатив органів місцевого самоврядування міста, громадських організацій та бізнесу. А тому ініціативна група Класичного приватного університету (перший проректор, доктор соціологічних наук, професор Огаренко Т.О., проректор із соціально-виховної роботи та профорієнтації, кандидат політичних наук, професор Білоусов С.А., директор інформаційно-аналітичного центру, доктор соціологічних наук, професор Зоська Я.В., начальник відділу соціально-виховної роботи, кандидат наук з державного управління, доцент Яцук Н.В.) за підтримки кафедри туризму та готельно-ресторанної справи (під керівництвом кандидата економічних наук, доцента Прочан А.О.) звернулися з проханням до представників органів місцевої та обласної влади, громадських організацій, представників ведучих підприємств міста, туристичних установ та організацій підтримати їх ініціативу налагодження ефективної взаємодії з владними, бізнесовими та громадськими структурами регіону і прийняти участь у обговоренні форм активної участі студентів та застосування наукового потенціалу кафедри у реалізації Стратегії.

Ініціативу у ході обговорення круглого столу на тему: «Роль та місце студентської молоді у активізації населення щодо реалізації Стратегії розвитку туризму у місті Запоріжжі», який відбувся в Класичному приватному університеті» 19 квітня 2016 року об 14-00 було підтримано небайдужими до розбудови міста Запоріжжя як туристичного справжніми патріотами країни, міста, підприємств:

  • В’ячеслав Олексійович Зайцев – голова комісії з питань освіти науки культури спорту молоді та туризму Запорізької міської ради; 
  • Світлана Миколаївна Даркова – заступник голови районної адміністрації у сферах соціального захисту, освіти, дітей, сім’ї та молоді, охорони здоров’я, фізкультури і спорту Запорізької міської ради по Олександрівському району;
  • Оксана Вікторівна Гусак – завідувач інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;
  • Інна Олександрівна Зубова – завідувач відділом позашкільної освіти інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;
  • Ірина Володимирівна Олійник – завідувач відділом виховної роботиінформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;
  • Олена Іванівна Глазунова – Директор туристичної фірми «Вілена Тревел»;
  • Світлана Володимирівна Сировець – Старший економіст з фінансових питань КБ Івченко «Прогрес»;
  • Олексій Вадимович Бакаров – інженер з підготовки кадрів ПАТ «Запоріжсталь»;
  • Андрій Владиславович Астраханцев – випускник кафедри туризму та готельно-ресторанної справи.

Формат дискусії відбувся з використанням технології фокус-групового інтерв’ю експертів, якими виступили ініціативна група та гості.

Модератором групи (Зоська Я.В.) було актуалізовано проблему щодо перетворення туристичної галузі у пріоритетну для отримання інвестицій у розвиток регіону. Значним кроком на цьому шляху є Стратегія розвитку туризму міста Запоріжжя, яка на превеликий жаль, як підтвердили експерти, ось вже більше 2-х років є лише проектом. А тому на шляху розвитку туризму в місті є багато перешкод (брак коштів, відсутність інвестицій, дефіцит часу). Але, головні перешкоди, які  впливають на низький рівень активності громади щодо реалізації конкретних дій та популяризації рідного краю і не потребують  значних інвестицій та капіталовкладень – це: дефіцит патріотизму у населення нашого міста через низький рівень освіченості щодо історичних постатей та об’єктів, а також відсутність моделі гостинного господаря туристичного міста.
Модератором була застосована технологія соціальної анімації, яка передбачала не лише зазначення проблеми, але й знаходження шляхів подолання дефіциту гостинності через підвищення місцевого патріотизму підвищення обізнаності молоді щодо історії, історичних, культурних подій, пам’яток міста та туристично привабливих об’єктів. Учасниками зазначено, що молодь має значний потенціал для того, щоб стати соціальним агентом пізнання й просування знань про місто, приводів для гордості містян в інформаційному просторі. Експертами було сконцентровано увагу на пошуку прихованого потенціалу молоді у активізації громади щодо її участі у розвитку туризму.
Активна взаємодія експертів під час обговорення завершилася визначенням конкретних ідей подальших проектів, реалізація яких почнеться з нового навчального року (оскільки травень і літні місяці будуть присвячені узгодженню та їх підготовці).
Адміністрація Класичного приватного університету та ініціатори круглого столу щиро вдячні, що вельмишановні гості знайшли час і присвятили плідному обговоренню 2 години роботи. 
Висвітлення результатів круглого столу: «Роль та місце студентської молоді у активізації населення щодо реалізації Стратегії розвитку туризму у місті Запоріжжі» буде здійснено у Резолюції та подальших акціях та проектах, які ініційовані у ході дискусії.