ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «РЕНЕСАНСНО-БАРОКОВІ ЧИТАННЯ» (23-24 квітня 2021)

23-24 квітня 2021р. відбулася Всеукраїнська наукова онлайн- конференція «Рснссансно-барокові читання», ініційована Лабораторією ренесансних студій Класичного приватного університету, а також підтримана Інститутом літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Українським міжуніверситетським навчально-науковим шекспірівським центром ЗНУ, Чорноморським національним університетом ім. П. Могили. В ній взяли участь не тільки українські літературознавці з Київа, Львова, Миколаїва, Дніпра, Харкова, Кривого Рогу, Полтави, Луцька, Бердянска, Бахмута, Запоріжжя, але й зацікавлені у тематиці конференції іноземні колеги з Бомі (Франція), Підгориці (Чорногорія), Софіі (Болгарія), Мінська (Білорусь), що свідчить і про незгасаючий інтерес до актуальних проблем ренесансно- барокової літератури, і про широку географію її учасників.

Пленарне засідання, яке відбулося 23 квітня, якраз в день народження Вільяма Шекспіра, було настільки цікавим, що учасники вийшли за вже звичний конференційний формат «запитання-відповідь», адже під час засідання лунали і чисельні рефлексії, і обговорення, і навіть інколи тактовна та змістовна критика, і окреслювались перспективи дослідницького пошуку. Кожна з доповідей, представлених знаними науковцями (академік НАН Сулима М. М, проф. Пронкевич О. В., д.філол.н. Рязанцева Т. М.; доц. Лазаренко Д. М., проф.. Торкут Н. М., проф. Жлуктенко Н.Ю, проф. Потніцева Т.М., проф. Висоцька Н. О. доц. ГарбузюкМ.В, проф. Левченко Н. М. проф. Прушковська І. В. проф. Коломієць Л. В., проф. Оржицький І. О.) викликала потужний інтелектуальний резонанс, який відчувався в кожному слові обговорень, дискусій, рефлексій та думок. Величезна подяка за створення натхненої атмосфери інтелектуального свята докторці філологічних наук - Рязанцевій Т. М.

24 квітня 2021 р. відбулися секційні засідання модеровані д. філол. н. Рязанцевою Т.М., докт.філол.н., Пелешенко Ю.В., доц. Василиною К.М., доц. Тарасенком К.В. та доц. Москвітіною Д.А. Секційні наукові доповіді були присвячені дослідженням в царині ренессансно-барокової поезії та прози, вивченню слов’янських літератур зазначеного періоду, інтермедіальним проекціям текстів та, звичайно, шекспірівському канону. Це був настільки захоплюючий та продуктивний діалог, що академічна наукова конференція перетворилася на своєрідне свято наукової думки.

Звичайно, онлайн-формат не міг би реалізуватися без майстерності і високопрофесійної технічної підтримки, яку забезпечувала аспірантка Класичного приватного університету Гутарук Н.В. Протягом пленарних і технічних засідань не було жодного технічного збою, а наукова комунікація велася в навдивовижу зручному і сприятливому режимі. Всі учасники конференції отримують відповідні сертифікати, підписані ректором КПУ проф. Огаренко В.М. та друковані примірники програми. Окрема подяка натхненникам заходу - проф. Торкут Н.М. та доц. Черняку Ю.І. за ініціативу і за те, що конференція відбулася та залишила приємні спогади та очікування майбутніх наукових зустрічей.