Літературний клуб «Фан-зона українського слова» КЖСК отримав натхнення від С. Жадана

02 квітня в Запоріжжі, арт-клубі «7ДОК» стартувала презентація нової книжки поета, письменника і перекладача Сергія Жадана «Життя Марії», організована Міжнародною літературною корпорацією MERIDIAN CZERNOWITZ, яка відбудеться в 33 містах України. На думку автора, подібні заходи важливі якнайперше тому, що змінилась країна, «змінилось повітря». «У ньому надто багато швів та розривів. Їх потрібно чимось заповнювати. Можна спробувати заповнити їх віршами».

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси.

У кожному з міст відбудуться три заходи – виступ перед студентами місцевих університетів, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Окрім того, заплановано відвідати прифронтові міста. Події відбудуться у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», Польський інститут у Києві, Paul Celan Literaturzentrum у м.Чернівці, Польський Інститут Книжки.

За словами автора, це книга – щоденник, проте не особистісний, а той, в якому звучить велика кількість голосів. За переважною більшістю, вірші – посвята тим подіям в Україні, що відбуваються останнім часом. У книзі 80 текстів: 60 віршів власне автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Твори останнього поет перекладає не вперше, проте на сьогодні вони набули чималої актуальності.

У рамках цих зустрічей активісти літературного клубу «Фан-зона українського слова» (В.А. Ковпак, Т.О. Кондик, Л.О. Кремпова, В. Петрова) кафедри журналістики і соціальних комунікацій ІЖМК отримали «порцію натхнення» саме у форматі дискусії-презентації. Неформальна атмосфера, незбагненна ритміка віршів, глибокий зміст кожного рядка, який варіював від соціально-політичного до неймовірно ліричного, допоміг відкрити нові горизонти творчого ГЕНІЯ Сергія Жадана.

До того ж, результатом таких відвідин стала домовленість про прес-конференцію письменника, публіциста зі студентами ІЖМК найближчим часом.

З повагою,кафедра журналістики і соціальних комунікацій