«Що потрібно знати і вміти майбутньому журналістові: погляд практиків»

Про знання та вміння майбутніх журналістів говорили сьогодні на черговому засіданні студентського прес-клубу. В Інституті журналістики та масової комунікації цього дня зібрались подискутувати не лише студенти та викладачі інституту, але й представники деяких запорізьких ЗМІ.

Якими якостями повинен володіти майбутній журналіст для того щоб стати успішним, розповідали: Володимир Москаленко, політичний оглядач газети «МИГ», Віталій Воронюк, головний редактор газети «Місто на долонях», Станіслав Зайченко, головний редактор «Радіо 3».

«На практике главное понять какая информация нужна. Её выбирают соответствующей аудитории» - звернувся з порадою до майбутніх колег Станіслав Зайченко. Також журналіст звернув увагу на те, що завжди на перший план виходить аудиторія, бо якщо немає аудиторії – немає комерції. Про особливу відповідальність журналіста зазначив Віталій Воронюк: «Перш за все ми повинні усвідомлювати яку відповідальність ми беремо на себе. Бо справжня журналістика – це найвищий пілотаж». Володимир Москаленко порадив студентам – журналістам більше спілкуватися з людьми, бо «кожна людина – це джерело інформації». Але окрім цього «хороший журналіст повинен розмовляти на будь-яку тему, у будь-якому місці, у будь- якому стані, з будь- якою аудиторією». Та в одному гості сьогоднішнього прес-клубу були одностайні: справжній журналіст повинен бути цікавим, комунікабельним, вміти знаходити, вибирати та правильно подавати інформацію та пам’ятати, що теорія будується на практиці попередніх поколінь.
Варто нагадати, що прес-клуб проходить за участю Центру підтримки демократичних журналістських ініціатив. Про теми наступних прес-клубів дізнавайтесь в анонсах або на сайті Класичного приватного університету.

 

Дар’я Лебеденко, студентка 2 курсу ІЖМК.