- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
ЗАПОРІЗЬКА ЗЕМЛЯ – КАМІНЬ СПОТИКАННЯ?
********
Уже втретє студенти Інституту журналістики і масової комунікації взяли участь у зйомці передачі «По суті» на ДТРК Запоріжжя. Основною темою програми, яка 18 жовтня виходила у прямому ефірі, були земельні питання. Приводом до обговорення такої теми стали протести прокурорів Запорізькій міській раді. Молоді журналісти виступили незалежними експертами у розгляді проблеми, яка викликала не абиякий резонанс у суспільстві.
У першому блоці програми Олександр Сін, міський голова Запоріжжя, пояснив, чому земельні ділянки, які у 2010 році були виділені під оренду, привернули увагу прокуратури. Олександр Ченсанович повідомив, що цього року президентом України було доручено перевірити функціонування земельного законодавства.
Після перевірки прокуратура висунула протести щодо законності передачі 51-ї ділянки землі в оренду. Про це міський голова повідомив і на сесії запорізької міської ради 5-го жовтня: «Закон про землеустрій прийнято пізніше, ніж виконана дія». Також при продажі землі не було враховано інтереси громадян, повідомив Олександр Сін, тому що ці ділянки могли продаватись за допомогою аукціону, що дало б можливість поповнювати міський бюджет, і, як наслідок, виділялися б гроші на соціальні програми. Тому, коли міська рада відхилила протести прокуратури, міський голова наклав вето на таке рішення. Олександр Ченсанович запевнив, що тут немає політичного підґрунтя, і його рішення мало на меті захист інтересів громадян.
Глядачі телепередачі також мали змогу висловити свою думку, відповівши на питання інтерактивного голосування. Питання було таким: «Хто повинен турбуватись про інтереси громадян під час розгляду питання щодо виділення земельних ділянок у Запоріжжі?». І три варіанти відповіді: мер міста, міська рада чи прокуратура.
У другому блоці учасниками програми було розглянуто перспективи Запоріжжя на ринку землі. Роман Таран, представник міської ради, наголосив, що треба визначити стратегію, за допомогою якої приверталась би увага інвесторів до нашого міста. І питання землеустрою також повинні вирішуватись стратегічно та прозоро. Але всі гості програми погодились, що поки в регіоні ведуться баталії щодо законності роздачі землі, залучити інвесторів буде дуже складно.
Підводячи підсумки, ведучі та гості обговорили результати інтерактивного опитування. Ситуація склалась така: 1039 громадян упевнені, що про їх інтереси під час розгляду питання виділення земель у Запоріжжі повинен турбуватись міський голова, 952 людини у цьому питанні довіряють міській раді та 152 мешканця Запоріжжя покладаються на прокуратуру. Гості програми дещо здивувались таким результатам, адже саме прокуратура, за яку проголосувала найменша кількість людей, повинна стежити за законністю передачі земель.
Наприкінці програми Роман Таран наголосив, що прокурори повинні звернусь до суду зі своїми протестами. Усі присутні погодились та дійшли висновку, що питання прокурорських протестів можна вирішити лише в судовому порядку, а не на рівні міської ради.
Марія Єрохіна,
студентка ІІІ курсу ІЖМК
- переглядів: 2163