Інформація про спеціальності

Чому люди переймаються питанням вивчення іноземних мов, не шкодуючи своїх сил, часу і грошей? Ось що говорить з цього приводу маркетинг-дослідження, проведене київським науково-освітнім центом. Стимулом до вивчення іноземних мов 51% опитаних людей називають кар'єрне зростання, 23% - навчання і стажування за кордоном, 12% роблять це для того, щоб зробити свій відпочинок більш комфортним, 7% збираються в ділові закордонні подорожі, 4% навчаються для участі в міжнародних конференціях і лише 3% опитаних працюють з іноземними партнерами. Як видно, переважна більшість відповідей безпосередньо пов'язана з роботою і просуванням по кар'єрних сходах. Висновок з цього напрошується один - для успішної роботи в найрізноманітніших сферах і напрямках однієї рідної мови явно буде недостатньо, необхідне знання іноземної мови. А тут вже не обійтись без навчання.

Навчальний процес в Інституті іноземної філології забезпечують висококваліфіковані викладачі, зокрема, 5 докторів наук, професорів, та 25 кандидатів наук, доцентів. Практично всі викладачі Інституту, серед яких багато власних випускників, навчаються в аспірантурі.

Як відомо, успішний шлях багатьох кар'єристів починається з навчання і стажування за кордоном. Престижно і перспективно здобувати освіту у ВНЗ Великої Британії, Канади, США та інших розвинених країн. Крім популярних програм MBA (Master of Business Administration) є й менш відомі аналоги: CFA (Chartered Financial Analyst qualification), ACCA (Chartered Association of Certified Accountants). Для участі в будь-якому з цих проектів знову ж таки вкрай необхідно володіти іноземною мовою. Тому слід додати, що студенти ІІФ завжди мають можливість на заняттях набути досвіду спілкування з носіями англійської мови. На факультеті постійно працюють викладачі із США. Щорічно 25-30 студентів I-IV курсів влітку від’їжджають на роботу до США, Німеччини, Туреччини.

Також у складі Інституту продовжує працювати Міжнародний центр навчання англійської мови, де студенти мають змогу вивчити іноземні мови, які не входять до навчальної програми. Навчальний процес в Інституті та у Міжнародному центрі навчання англійської мови забезпечено новітніми підручниками провідних видавництв світу: Oxford та Cambridge University Press, Longman, Express Publishing, Langenscheidt, Inter Nationes та ін.

Отже, іноземні мови, які вивчаються в інституті це:

  • англійська, німецька – обов’язкові;
  • іспанська, французька, італійська – за вибором;
  • арабська, польська, іврит  – факультативно.

Крім того є кілька додаткових перспектив, які відкриває перед майбутніми студентами навчання в Інституті іноземної філології КПУ:
1) освітній аспект:
     – крім двох обов’язкових іноземних мов (англійської, німецької або іспанської), створено можливості вивчення французької, італійської, арабської та польської мов із внесенням відповідного запису в диплом
     – функціонує система надання додаткових спеціалізацій
( з отриманням сертифікату):
•        перекладач у галузі готельного сервісу та туризму;
•        перекладач термінології регіональних галузей промисловості;
•        фахівець технічного перекладу;
 – в рамках спеціальної ініціативи МОН України та корпорації INTEL створено можливості здобуття бакалаврами та магістрантами навичок використання інформаційно-комп’ютерних технологій при викладанні іноземних мов, що підтверджується міжнародним сертифікатом INTEL  „Навчання для майбутнього”
– функціонує система отримання міжнародного сертифікату  IES, який сприяє мобільності випускників та підвищує їх конкурентоспроможність на міжнародному ринку праці.
– з цього року в рамках навчального плану починається навчання студентів за програмами міжнародних сертифікатних екзаменів IELTS (Європейський) та TOEFL (США).
2) Стажування  за кордоном (США та Німеччина) вже стало нормою для студентів всіх курсів Інституту  іноземної філології, який створює всі умови для проведення мовної практики в країнах, мови яких вивчаються. Таку практику пройшли більш як 150 студентів Інституту, біля 30 із них сьогодні працюють у десяти країнах Світу: США, Англія, Німеччина, Італія, Іспанія, Туреччина, тощо.
3)Матеріально – технічна база  є найсучаснішою у порівнянні з вищими навчальними закладами, які готують фахівців за цими  спеціальностями. Це новітній комп’ютерний лінгвістичний клас, сучасна лабораторія технічних засобів навчання, лінгафонний кабінет, бібліотека літератури іноземними мовами та міжнародний центр навчання англійської мови.
4) Враховуючи все вищезазначене студентам надаються можливості залучитися до науково – дослідницької діяльності як у Лабораторії ренесансних студій, що є спільним проектом КПУ та Інституту літератури Національної Академії Наук України, так і в  Українському міжвузівському науково - дослідницькому шекспірівському центрі, який має найкращу в Україні наукову бібліотеку з шекспірознавства. При Інституті  успішно функціонують дві аспірантури.
5) Якісне навчання, забезпечує  висококваліфікований професорсько-викладацький склад:  8 докторів наук, професорів та понад 30 кандидатів наук, доцентів.

В наш час, володіння іноземною мовою - вже не дивовижна навичка, а необхідність. Тому якщо хочете підвищити свої шанси на добре працевлаштуватися,то крім рідної, вивчіть ще й іноземну мову. А ми, колектив ІІФ, завжди  чекаємо на Вас і з радість підтримаємо та допоможемо досягти бажаного результату.