- Університет
- Загальна інформація
- Керівництво
- Ліцензування та акредитація
- Інститути
- Фаховий коледж КПУ
- Центр підвищення кваліфікації
- Філія у місті Кременчук
- Ресурси та сервіси
- Матеріально-технічне забезпечення
- Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами
- Гуртожиток
- Спортивний комплекс
- Навчальний відділ
- Військова кафедра
- Психологічна служба
- Лабораторія експериментальної та практичної психології
- Навчально-практичний соціальний центр Класичного приватного університету
- Юридична клініка
- Туристичний клуб "Пілігрим"
- Бібліотека КПУ
- База відпочинку
- Перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати
- Наукова діяльність
- Міжнародна діяльність
- Мета та напрями міжнародної діяльності
- Нормативна база міжнародної діяльності
- Навчання іноземних громадян
- Програми культурно-академічного обміну
- Професійна практика студентів за кордоном
- Співробітництво з закордонними ВНЗ та організаціями
- Участь у міжнародних проектах
- Міжнародні програми
- Інформаційне повідомлення
- Про нас / Контакти
- Соціально-виховна, профорієнтаційна діяльність
- Якість освіти
- Новини
- Вступнику
- Студенту
- Науковцю
- Контакти
Конкурс присвячений європейським традиціям місцевого самоврядування
********
ГО “Молодіжна Альтернатива” оголошує конкурс есе “Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий”. Конкурс підтримує Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження”.
Конкурс має на меті покращити обізнаність молоді про становлення місцевого самоврядування та відповідність цих процесів загальноєвропейським тенденціям, дати можливість презентувати регіони України на національному та міжнародному рівні.
Під час конкурсу, який триватиме до 15 лютого, молодь отримає можливість презентувати свій регіон / місто / населений пункт крізь призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування, становлення європейських правових систем і європейських моделей розвитку.
“Цим проектом ми хочемо привернути увагу молоді до місцини, де вона живе, до країни в цілому й довести, що ми, українці, європейська нація, що у нас на рівні генетичної пам’яті зберігаються європейські традиції самоврядування, принесені в Україну магдебурзьким правом”, – сказала голова ГО “Молодіжна Альтернатива” Людмила Кудіна.
Дмитро Шульга, старший менеджер Європейської програми Міжнародного фонду Відродження, розповів: “Одним із напрямів роботи фонду минулого року був конкурс “Європейська ідентичність України”. Він спрямований на підтримку проектів, що розповідають про європейську ідентичність, європейські традиції на теренах України. Концепція нашого підходу полягає в тому, що європейські традиції, зв’язки з європейськими країнами – все це було непопулярним в Україні впродовж 70 років радянської влади й було практично стерто. Наразі ми хочемо відновити ці традиції, ті надбання, які Україна мала протягом тисячоліть свого становлення як держави. Магдебурзьке право існувало на теренах України, і про це не потрібно забувати. Зараз місцеве самоврядування не таке розвинене, як за часів магдебурзького права, реформа місцевого самоврядування тільки має відбутися. Цей конкурс може стати цеглиною у фундамент майбутньої реформи”.
Голова журі конкурсу, народний депутат Ольга Боднар зазначила: “Молоді варто приєднуватися до вдосконалення місцевого самоврядування. І такий тандем – молодь, яка цікавиться місцевим самоврядуванням, і місцеве самоврядування, що отримує молоді кадри, – привнесе певні інновації, які ми як депутати будемо просувати на рівні законотворчого процесу”.
Грошова винагорода: І місце – 1500 грн., ІІ місце – 1000 грн., ІІІ місце – 2 премії по 500 грн.
Магдебурзьке право – феодальне міське право, що склалося в німецькому місті Магдебурзі, а згодом поширилося на інші міста Європи та стало символом феодального міського самоврядування. В Україні Магдебурзьке право поширилося у XIV-XV ст. Першим магдебурзьке право в повному обсязі отримав Львів 1356 року, а також колишні князівські столиці Галич (1367), Белз (1377), Перемишль (1389), Теребовля (1389), Холм (1392) і міста на русько-польському прикордонні.
За додатковою інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами каб. 219 тел. 220-58-63
- переглядів: 2200