Програма для молодих науковців

  Fulbright Faculty Development Program програма для молодих науковців віком до 40 років, для викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО).
 

 

 

 

Галузі спеціалізації:

Американські студії

Антропологія

Археологія

Архітектура / містопланування

Астрономія

Бібліотекарство

Біологія

Ґендерні студії

Генетика

Географія

Геологія

Громадське управління

Державна політика

Екологія / охорона довкілля

Економіка (теоретичні напрямки)

Журналістика/ засоби масової комунікації

Інженерні науки

Інформаційні науки

Історія

Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру

Комп'ютерні науки

Лінгвістика/ прикладна лінгвістика

Література

Математика

Матеріалознавство

Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія)/ мистецтвознавство

Міжнародні відносини

Музеєзнавство

Освіта/управління в галузі освіти

Охорона здоров'я

Охорона історичної спадщини

Педагогіка

Політичні науки

Правознавство

Психологія

Релігійні студії

Сільське господарство

Соціальна робота

Соціологія

Українознавчі студії

Фізика

Філософія

Фольклор

Хімія

 

Вимоги до кандидатів:
У конкурсі можуть брати участь науковці та спеціалісти віком до 40 років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 5-х років після захисту на час подання документів на конкурс Fulbright Faculty Development Program).
Претенденти повинні:

мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу

викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі

володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)

повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну ґранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів

подавати документи на участь не раніше ніж через 5 років після перемоги в іншому конкурсі за Програмою ім. Фулбрайта

Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та інш.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми ім. Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обміну, які фінансовані Державним Департаментом США.
Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.
Умови ґранту
Тривалість гранту — 9-10 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.
До розгляду та участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що стосуються методики викладання у ВНЗ. Особливо заохочуються проекти, що передбачають розробку та запровадження нових навчальних курсів, передових методів навчання та викладання.


Учасники Програми отримують:

щомісячну стипендію
додаткові кошти для придбання професійної літератури
медичне страхування
квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення
Претендентам необхідно подати до Офісу Програми ім. Фулбрайта комплект документів, до якого входять:
анкета
три рекомендаційні листи
копії всіх документів про вищу освіту, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо), що мають бути завірені тільки установою, яка їх видала (нотаріально завірені копії не приймаються). Фіналісти програми повинні будуть подати завірені переклади документів про освіту англійською мовою.
портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Критеріями відбору є:
наукові досягнення кандидата
готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання
переконливо розроблений план стажування
актуальність проекту, реальність втілення його результатів здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні, практику вищої школи

Відбір учасників:
Відбір учасників на конкурсній основі відбувається в Україні й передбачає наступні етапи:
перевірку документів щодо повноти їх заповнення та відповідності заявників вимогам конкурсу
рецензування робіт американськими та українськими фахівцями та визначення осіб, які вийшли до півфіналу (квітень - травень 2012)
співбесіда англійською мовою з учасниками півфіналу та відбір фіналістів американсько-українською комісією (середина червня 2012)
затвердження рекомендованих кандидатів та визначення університетів для фіналістів програми (січень-квітень 2013)
початок стажування/ґранту - серпень-вересень 2013 року.

Фіналісти Програми складатимуть комп'ютерний тест TOEFL iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) у вересні-жовтні 2012 року. Витрати, пов'язані зі складанням комп'ютерного іспиту TOEFL iBT, покриває Офіс Програми ім. Фулбрайта.
Остаточне рішення щодо надання ґранту приймає Наглядова рада науковців імені Фулбрайта. Інститут Міжнародної Освіти (IIE) допомагає визначити університети або науково-дослідні інституції у відповідності до академічних або наукових інтересів та професійних цілей кандидатівДокументи приймають до
31 березня 2012 року

За додатковою інформацією звертайтеся до відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами каб. 219 тел.220-58-63